لابیاپلاستی لیزری

لابیاپلاستی لیزری

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی لیزری چیست؟ لابیاپلاستی چیست؟ آیا عمل لابیا پلاستی برای بانوان دارای عوارض است؟ هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر می باشد؟ بهترین پزشک برای انجام عمل لابیاپلاستی چه کسی است؟

عمل لابیاپلاستی چیست؟

به عمل زیبایی که با هدف کوچک تر کردن لبه های واژن انجام می گیرد عمل لابیاپلاستی می گویند. اگر این عمل به وسیله پزشکان متخصص و حرفه ای انجام گردد در این حالت نتیجه دریافت شده فوق العاده عالی خواهد بود. امروزه اکثر بانوان خواستار انجام این عمل هستند و به گونه‌ای به دنبال پزشکان متخصص و مطمئن برای انجام این عمل می باشند. خوشبختانه وجود پزشکانی مانند دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی باعث شده است تا تمام نگرانی ها در رابطه با پزشک متخصص در این زمینه رفع گردد.

عمل لابیاپلاستی چند نوع است؟

عمل لابیاپلاستی برحسب مشکلاتی که ممکن است در افراد به وجود آورد باشد به چند دسته تقسیم شود. از جمله می‌توان به عمل لابیاپلاستی لیزری  اشاره کرد. عما لابیا پلاستی لیزری زمانی به کار گرفته می شود، که لبه های واژن بزرگ هستند. عمل لابیاپلاستی ماژور، نوعی دیگر ازعمل می باشد که به دلیل بزرگ بودن لایه بیرونی انجام می شود. ممکن است افرادی وجود داشته باشند که خواستار انجام هر دو عمل باشند.

در حالت کلی عمل لابیاپلاستی با استفاده از لیزر و جراحی انجام می‌شود. وقتی هدف از عمل، حذف کردن قسمت های اضافه با استفاده از چاقوی جراحی باشد، در این حالت در دسته جراحی قرار می گیرد. اگر قسمت لابیا مینور و ماژور با استفاده از لیزر حذف گردد در این حالت در دسته عمل لابیاپلاستی با لیزر قرار می گیرد.

مطالعه بیشتر  مراقبت های دوران یائسگی

چه کسانی بهتر است عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

 • بانوانی که به دلیل بزرگ بودن لابیا ها دچار مشکلاتی شده و دارای ظاهری ناخوشایند در واژن خود هستند، این افراد بهتر است تا این عمل را انجام دهند.
 • در برخی مواقع ممکن است به دلیل نامتقارن بودن احساس نارضایتی و ناراحتی به وجودآید.
 • کسانی که به دلیل بزرگ بودن لابیاها به راحتی نمی توانند شلوار و لباس های زیر مناسب بپوشند و به گونه‌ای مشکلاتی مانند درد و سوزش در این بخش مشاهده می گردد.
 • کسانی که به دلیل وجود لابیا‌های بزرگ امکان انجام برخی از فعالیتها مانند سوارکاری، دوچرخه سواری برایشان وجود ندارد و بیشتر دچار درد خارش و سوزش می‌شوند.
 • کسانی که به دلیل وجود چنین مشکلاتی بیشتر دچار انواع عفونت‌ها می‌شوند
 • همچنین کسانی که خواستار رفع تیرگی این بخش هستند می توانند این عمل را انجام دهند.
 • کسانی که به دلیل وجود مشکل مسیر ادرار آنها تغییر کرده است.

لازم به ذکر است که این عمل در هر سنی قابل انجام است و دختران نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند. این نکته قابل ذکر است که زایمان های طبیعی نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

خطرات لابیاپلاستی

خطرات مرتبط با لابیاپلاستی شامل خطرات بیشتر روش های جراحی، از جمله خونریزی، هماتوم و عفونت است. شایع ترین عارضه لابیاپلاستی است.

در حالی که برخی از زنان تمایل به کاهش تهاجمی دارند، این امر می تواند منجر به خشکی مزمن، زخم در یا نزدیک دهانه واژن و درد در هنگام مقاربت شود. مشکلات بهبودی با روش گوه ای بیشتر اتفاق می افتد، به خصوص اگر بیمار در معرض موادی قرار گیرد که باعث کوچک شدن رگ های خونی می شود.

لابیاپلاستی لیزری

لابیاپلاستی لیزری

نکات مهم بعد از انجام عمل لابیاپلاستی لیزری

نتیجه دریافت شده بعد از انجام عمل لابیا پلاستی با لیزر و جراحی مشابه به هم بوده تنها تفاوت آن در این می باشد که معمولاً زمان بهبودی با هم فرق دارد. تمام افرادی که این عمل را انجام می‌دهند باید تمام موارد یاد شده را به صورت دقیق رعایت نمایند تا احتمال بروز عفونت و یا تورم بعد از انجام عمل به حداقل برسد. پزشکان معمولاً انواع داروهای ضد درد را برای گذراندن آسان دوران نقاهت تجویز می کنند.

 • رعایت نکات بهداشتی تا زمان بهبودی بسیار مهم است و باید ناحیه تناسلی به صورت کامل خشک و تمیز نگه داشته شود.
 • به هیچ عنوان نباید تا هشت هفته بعد از انجام عمل نزدیکی رخ دهد.
 • انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین بعد از انجام عمل ممنوع می باشد.
 • بیماران نباید بعد از عمل دوش بگیرند در واقع چند روز بعد از عمل بر حسب صلاح دید پزشک استحمام انجام شود.
 • استفاده کردن از کمپرس یخ برای کاهش دادن درد مفید می باشد
 • بیماران باید بعد از انجام عمل غذاهای سبک و آبکی را استفاده کنند تا احتمال بروز یبوست به حداقل برسد
مطالعه بیشتر  مراقبت های دوران بلوغ

در صورت مشاهده عفونت باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

بهترین پزشک برای انجام عمل لابیاپلاستی

با توجه به اینکه عمل لابیاپلاستی بسیار حساس است.  به گونه‌ای انجام این عمل به وسیله پزشکان تازه کار و کم تجربه ممکن است عوارض بعد از عمل را افزایش دهد و فرد را دچار مشکلات بسیار جدی کند. برای عمل لابیاپلاستی باید در انتخاب پزشک فوق العاده دقت کنید. سعی کنید انجام این عمل را به پزشکان حرفه ای و متخصصین مانند دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی بسپارید تا نتیجه مطلوب را به دست آورید.

دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی جزو بهترین پزشکان و متخصصین زنان و زایمان می باشد. ایشان در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت بوده و به گونه‌ای بهترین فرد برای تشخیص و درمان بیماری های رایج زنان و انجام مراقبت ها و تست های بعد از دوران بارداری، درمان ناباروری و یا انجام عمل های زیبایی در بخش واژن می باشند.

نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که مراقبت های بعد از انجام عمل بسیار مهم است. هرگونه سهل انگاری و عدم توجه به توصیه‌های پزشک ممکن است باعث بروز عفونت و مشکلات بسیار شدیدی شود. باید تمام افراد به تمام نکاتی که پزشکان توصیه می‌کنند موبه‌مو عمل کنند تا زمان بهبودی آنها به حداقل برسد و هیچگونه مشکلی برایشان به وجود نیاید.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

پیج اینستاگرام دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال آپارات دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال نماشا دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

———————————————————–

 

4 دیدگاه

  • سلام خدمت شما همراه گرامی تا سه الی یک هفته نباید رابطه جنسی،ورزش،دودن ، تعریق در آن نواحی داشته باشید زیرا ممکن است باعث سوزش شود

  • سلام خدمت شما همراه گرامی با در نظر گرفتن رنگدانه های پوست و رنگ پوست فعلی واژن و میزان تیرگی که واژن به خود گرفته است بین تعداد جلسات یک تا سه متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button