لابیاپلاستی واقعا روی زیبایی واژن تاثیر دارد؟

لابیاپلاستی لیزری

لابیاپلاستی لیزری

لابیاپلاستی

 • لابیاپلاستی لیزری چیست؟
 • لابیاپلاستی چیست؟
 • آیا عمل لابیا پلاستی برای بانوان دارای عوارض است؟
 • هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر می باشد؟
 • بهترین پزشک برای انجام عمل لابیاپلاستی چه کسی است؟

عمل لابیاپلاستی چیست؟

به عمل زیبایی که با هدف کوچک تر کردن لبه های واژن انجام می گیرد عمل لابیاپلاستی می گویند.

اگر این عمل به وسیله پزشکان متخصص و حرفه ای انجام گردد در این حالت نتیجه دریافت شده فوق العاده عالی خواهد بود.

امروزه اکثر بانوان خواستار انجام این عمل هستند و به گونه‌ای به دنبال پزشکان متخصص و مطمئن برای انجام این عمل می باشند.

خوشبختانه وجود پزشکانی مانند دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی باعث شده است تا تمام نگرانی ها در رابطه با پزشک متخصص در این زمینه رفع گردد.

عمل لابیاپلاستی چند نوع است؟

عمل لابیاپلاستی برحسب مشکلاتی که ممکن است در افراد به وجود آورد باشد به چند دسته تقسیم شود. از جمله می‌توان به عمل لابیاپلاستی لیزری اشاره کرد.

عموما لابیا پلاستی لیزری زمانی به کار گرفته می شود، که لبه های واژن بزرگ هستند.

عمل لابیاپلاستی ماژور، نوعی دیگر ازعمل می باشد که به دلیل بزرگ بودن لایه بیرونی انجام می شود.

ممکن است افرادی وجود داشته باشند که خواستار انجام هر دو عمل باشند.

در حالت کلی عمل لابیاپلاستی با استفاده از لیزر و جراحی انجام می‌شود. وقتی هدف از عمل، حذف کردن قسمت های اضافه با استفاده از چاقوی جراحی باشد، در این حالت در دسته جراحی قرار می گیرد.

اگر قسمت لابیا مینور و ماژور با استفاده از لیزر حذف گردد در این حالت در دسته عمل لابیاپلاستی با لیزر قرار می گیرد.

چه کسانی بهتر است عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

 • بانوانی که به دلیل بزرگ بودن لابیا ها دچار مشکلاتی شده و دارای ظاهری ناخوشایند در واژن خود هستند، این افراد بهتر است تا این عمل را انجام دهند.
 • در برخی مواقع ممکن است به دلیل نامتقارن بودن احساس نارضایتی و ناراحتی به وجودآید.
 • کسانی که به دلیل بزرگ بودن لابیاها به راحتی نمی توانند شلوار و لباس های زیر مناسب بپوشند و به گونه‌ای مشکلاتی مانند درد و سوزش در این بخش مشاهده می گردد.
 • کسانی که به دلیل وجود لابیا‌های بزرگ امکان انجام برخی از فعالیتها مانند سوارکاری، دوچرخه سواری برایشان وجود ندارد و بیشتر دچار درد خارش و سوزش می‌شوند.
 • کسانی که به دلیل وجود چنین مشکلاتی بیشتر دچار انواع عفونت‌ها می‌شوند
 • همچنین کسانی که خواستار رفع تیرگی این بخش هستند می توانند این عمل را انجام دهند.
 • کسانی که به دلیل وجود مشکل مسیر ادرار آنها تغییر کرده است.

لازم به ذکر است که این عمل در هر سنی قابل انجام است و دختران نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند. این نکته قابل ذکر است که زایمان های طبیعی نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

کاندید عمل لابیاپلاستی

افرادی که کاندیدا عمل لابیاپلاستی هستند دارای لابیا های بزرگ و با ظاهری ناخوشایند می باشند که برای آنها ظاهر بدی ایجاد کرده است و در اندام انسان ها تاثیر گذاشته است افرادی که نامتقارنی لابیا دارند کسانی که نمیتوانند لباس های تنگ و چسبان بپوشند و در زمان پوشیدن لباس های چسبان دچار درد و سوزش می شوند.

مطالعه بیشتر  مراقبت های دوران یائسگی

آنها که به خاطر داشتن لابیا های بزرگ نمی توانند ورزش هایی مثل پیاده‌روی سوارکاری دوچرخه سواری و غیره را انجام دهند خانم هایی که مرتباً دچار عفونت می شوند برای کسانی که دارای لابیا های تیره هستند یا زنانی که در موقع نشستن راه رفتن به دلیل بزرگ بودن احساس تحریک میکند درصد کاندیدای انجام عمل لابیاپلاستی هستند

خطرات لابیاپلاستی

خطرات مرتبط با لابیاپلاستی شامل خطرات بیشتر روش های جراحی، از جمله خونریزی، هماتوم و عفونت است. شایع ترین عارضه لابیاپلاستی است.

در حالی که برخی از زنان تمایل به کاهش تهاجمی دارند، این امر می تواند منجر به خشکی مزمن، زخم در یا نزدیک دهانه واژن و درد در هنگام مقاربت شود.

مشکلات بهبودی با روش گوه ای بیشتر اتفاق می افتد، به خصوص اگر بیمار در معرض موادی قرار گیرد که باعث کوچک شدن رگ های خونی می شود.

لابیاپلاستی لیزری

لابیاپلاستی لیزری

نکات مهم بعد از انجام عمل لابیاپلاستی لیزری

نتیجه دریافت شده بعد از انجام عمل لابیا پلاستی با لیزر و جراحی مشابه به هم بوده تنها تفاوت آن در این می باشد که معمولاً زمان بهبودی با هم فرق دارد.

تمام افرادی که این عمل را انجام می‌دهند باید تمام موارد یاد شده را به صورت دقیق رعایت نمایند تا احتمال بروز عفونت و یا تورم بعد از انجام عمل به حداقل برسد.

پزشکان معمولاً انواع داروهای ضد درد را برای گذراندن آسان دوران نقاهت تجویز می کنند.

 • رعایت نکات بهداشتی تا زمان بهبودی بسیار مهم است و باید ناحیه تناسلی به صورت کامل خشک و تمیز نگه داشته شود.
 • به هیچ عنوان نباید تا هشت هفته بعد از انجام عمل نزدیکی رخ دهد.
 • انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین بعد از انجام عمل ممنوع می باشد.
 • بیماران نباید بعد از عمل دوش بگیرند در واقع چند روز بعد از عمل بر حسب صلاح دید پزشک استحمام انجام شود.
 • استفاده کردن از کمپرس یخ برای کاهش دادن درد مفید می باشد
 • بیماران باید بعد از انجام عمل غذاهای سبک و آبکی را استفاده کنند تا احتمال بروز یبوست به حداقل برسد

در صورت مشاهده عفونت باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از موثرترین و مهمترین جراحی ها برای خانم ها به حساب می آید که در فرم ناحیه تناسلی تغییرات جدی ایجاد می نماید که این عمل زنانه عملکردی برای لبه های ناحیه واژن انجام می‌شود و اصلاحات ظاهری صورت می‌گیرد و کارکرد بهتری را نسبت به قبل به وجود می آورد.

برای انجام این نوع عمل که برای خانم ها بسیار حیاتی است می‌بایست بدن به ثبات مناسبی رسیده باشد تا عمل لابیاپلاستی دچار تغییر نشود در بسیاری از جراحی ها برای اینکه جراح بتواند موفق ترین و بهترین نتیجه را به بیمار اعطا کند می بایست تمام شرایط مناسب را تحت کنترل قرار می دهد.

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی که از مهمترین شرایط است که بر اثر برخی عوامل لبه های تناسلی خانم ها داری یکسری ایرادات میشود افتادگی بیرون زدگی علامت بزرگ شدن بیش از حد لبه های آلت در زمان دوچرخه سواری و یا حتی پیاده روی احساس ناراحتی در زمان رابطه جنسی کم شدن حساسیت روز همگی از عوامل به وجود آمده در پی بزرگ شدن لابیا هستند.

مطالعه بیشتر  رژیم غذایی در دوران بارداری

در تمامی این موارد حتما باید عمل لابیاپلاستی انجام شود.

نکته بسیار حائز اهمیت این است که حتی از کودکی باید فرم لابیا ها را مورد بررسی قرار دهید تا خیلی سریعتر نسبت به درمان آن اقدام کنید و تمامی این توضیحات بهترین سنی که برای لابیاپلاستی پیشنهاد می کند.

سن ۱۵ سالگی به مناسب است که در این سن لابیا ها کامل شکل گرفته است ولی در برخی از دختران از ۱۸ سالگی به بعد هیچ نوع تغییری در فرم لابیا به وجود نمی‌آید.

بین ۱۵ تا ۱۸ سالگی می تواند باز هم بیا دچار تغییر شوند.

بهترین سن و مناسبترین آن ۱۸ سالگی به بعد می باشدبا توجه به اینکه ایرادات ظاهری در شکل لابیا ها در خانم ها می توانند از بدو تولد آغاز شود.

مشکلاتی مثل درد در ناحیه تناسلی بد شکل بودن و غیره را به همراه دارد و می توان این عمل را قبل از ازدواج دختران انجام دهند اما نگرانی بسیاری از افراد در چنین عملی این است که باکره بودن آنها را به خطر بیاندازد بسیار مهم در مورد دختران به این شکل است که این عمل هیچ ارتباطی به داخل واژن نخواهد داشت و فقط و فقط قسمت خارجی و بیرونی آن مورد جراحی قرار می گیرد.

دختران جوان هم میتوانند با خیال راحت و البته بعد از سنین ۱۵ تا ۱۸ سالگی عمل ترمیمی را انجام دهند و هیچگونه نگرانی از بابت باکرگی خود نداشته باشند سن مناسب برای لابیاپلاستی بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت.

به طور کلی لابیاپلاستی شرحی کوتاه مدت است که تقریباً ۴۵ دقیقه زمان می برد و با بی حسی های موضعی انجام می‌شود و کاملاً سرپایی است یعنی در مطب خود پزشک معالج قابل انجام است.

اکثر بیماران از کوتاه بودن زمان انجام این عمل بلکه می‌تواند مدت کوتاهی پس از جراحی به خانه برگردند کاملا رضایت دارند و باعث شده است تا بیشتر به سمت این جراحی بروند.

در جراحی، پزشک و لبه های بزرگ را  برش می دهد و باقی آن را بخیه می زنند این کار باعث می‌شود که این مقاربت بیمار احساس بهتری داشته باشد به طور کلی هدف از انجام این جراحی از بین بردن درد  و تصحیح فرم لابیا می باشد.

دلایل انجام لابیاپلاستی

دلایل انجام لابیاپلاستی

دلایل انجام لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به روشی گفته می شود که لبه های درون واژن را کم می‌کند و یکی از بهترین و موثر ترین روش های لابیاپلاستی تناسلی است که از پیچ خوردگی و کشیدگی لبه ها جلوگیری می کند و باعث از بین رفتن درد در آن ناحیه می شود و لابیا پلاستیک ممکن است در اکثر دختران و بانوان رخ دهد.

لابیاپلاستی برای افرادی که از درد های مختلفی رنج می برند مثل دوچرخه سواری خارش و تحریک از این روش استفاده می کنند لابیاپلاستی به از بین بردن لکه های کوچک کمک فراوانی می کند برای از بین بردن عدم تقارن بسیار مناسب است افرادی که در قسمت لابیا ها از تقارن نسبی رنج می برند می توانند از آن استفاده کنند و هزینه عمل لابیاپلاستی بسیار متغیر است و روش های مختلف برای لابیاپلاستی وجود دارد.

خطرات لابیاپلاستی شامل خونریزی و عفونت است.

لابیاپلاستی یکی از روش های کم تهاجم است قدرت جنسی را کم نمی کند لابیاپلاستی ها به بهبود زخم ها کمک فراوانی می کند افرادی که به هر دلیلی در رابطه جنسی رنج می ‌برند می‌توانند با انجام عمل لابیاپلاستی اعتماد به نفس شان چندین برابر شود و به راحتی نمی توانند لباس های بیرونی تنگ بپوشند.

مطالعه بیشتر  آندومتروز چیست؟

لابیاپلاستی ظاهر لابیا را زیبا می کند و به زیبایی لابیا ها کمک فراوانی می‌کند و افزایش اعتماد به نفس در خانم ها منجر می‌ شود.

افرادی که از لابیا ‌های بزرگ رنج می‌ برند و لبه های آن ها بسیار بزرگ هستند با استفاده از آن می تواند به زیباسازی لابیا‌ها کمک فراوانی کنند.

انجام این عمل به بالا رفتن افزایش لذت جنسی کمک فراوانی می‌کند و لذت جنسی را چندین برابر می کند.

درد را کاهش می دهد و افرادی که به هر دلیلی مثل دوچرخه سواری و پیچ خوردگی درد زیادی را تحمل می کند به از بین بردن درد و ناراحتی خاتمه می ‌دهد.

به بهبود بهداشت و سلامت فرد کمک می کند. می‌تواند بخشی از آرایش باشد برای لذت بردن در رابطه جنسی بسیار مهم است.

هنگامی که فردی به عفونت‌های مختلف مجرای ادرار دچار می باشد که با استفاده از آن به بهبود بیماری کمک فراوانی می‌کند.

مادرانی که زایمان های طبیعی می کنند از داشتن لابیا های بزرگ رنج می ‌برند بنابراین با استفاده از عمل لابیاپلاستی بهتر از مشکلاتشان درمان شود.

عمل لابیاپلاستی به عمل های کوچک و بزرگ گفته می شود که لبه های بیرونی واژن را کم می کند این جراحی می تواند علائم مختلف داشته باشد.

معمولا در ۹۰ درصد افراد هنگامی که این عمل را انجام می‌ دهند اعتماد به نفس شان افزایش پیدا می کند و رابطه جنسی شان بهتر می شود.

اکثر بانوان به دلیل داشتن روابط جنسی متعدد و انجام زایمان های طبیعی و سزارین از اویزان و بزرگ بودن لبه های واژن خود رنج می برند.

بنابراین با استفاده از عمل لابیاپلاستی به افزایش بهبود رابطه جنسی کمک فراوانی می‌کند و به بهبود رابطه جنسی می انجامد به همین دلیل است که در دهه اخیر استفاده از عمل لابیاپلاستی افزایش یافته است.

بهترین پزشک برای انجام عمل لابیاپلاستی

با توجه به اینکه عمل لابیاپلاستی بسیار حساس است.

به گونه‌ای انجام این عمل به وسیله پزشکان تازه کار و کم تجربه ممکن است عوارض بعد از عمل را افزایش دهد و فرد را دچار مشکلات بسیار جدی کند.

برای عمل لابیاپلاستی باید در انتخاب پزشک فوق العاده دقت کنید.

سعی کنید انجام این عمل را به پزشکان حرفه ای و متخصصین مانند دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی بسپارید تا نتیجه مطلوب را به دست آورید.

دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی جزو بهترین پزشکان و متخصصین زنان و زایمان می باشد.

ایشان در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت بوده و به گونه‌ای بهترین فرد برای تشخیص و درمان بیماری های رایج زنان و انجام مراقبت ها و تست های بعد از دوران بارداری، درمان ناباروری و یا انجام عمل های زیبایی در بخش واژن می باشند.

نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که مراقبت های بعد از انجام عمل بسیار مهم است. هرگونه سهل انگاری و عدم توجه به توصیه‌های پزشک ممکن است باعث بروز عفونت و مشکلات بسیار شدیدی شود.

باید تمام افراد به تمام نکاتی که پزشکان توصیه می‌کنند موبه‌مو عمل کنند تا زمان بهبودی آنها به حداقل برسد و هیچگونه مشکلی برایشان به وجود نیاید.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

پیج اینستاگرام دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال آپارات دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال نماشا دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

———————————————————–

 

4 دیدگاه

  • سلام خدمت شما همراه گرامی تا سه الی یک هفته نباید رابطه جنسی،ورزش،دودن ، تعریق در آن نواحی داشته باشید زیرا ممکن است باعث سوزش شود

  • سلام خدمت شما همراه گرامی با در نظر گرفتن رنگدانه های پوست و رنگ پوست فعلی واژن و میزان تیرگی که واژن به خود گرفته است بین تعداد جلسات یک تا سه متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button