رژیم غذایی برای داشتن جنین پسر

رژیم غذایی برای داشتن جنین پسر

رژیم غذایی برای داشتن جنین پسر

رژیم غذایی برای داشتن جنین پسر

رژیم غذایی برای داشتن جنین پسر . بانوان باردار باید چه مواد غذایی را مصرف کنند تا صاحب فرزند پسر شوند؟ تاثیر رژیم غذایی در تعیین تعیین جنسیت چیست؟ و یا چه مواد غذایی احتمال پسر شدن را افزایش می‌دهد؟ موارد یاد شده جزو سوال های رایجی هستند. که بیشتر از طرف بانوان باردار پرسیده می شوند. که هدف ما در این مقاله بررسی رژیم غذایی برای داشتن جنین پسر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

تعیین جنسیت جنین به صورت طبیعی

داشتن برخی از اطلاعات مهم قبل از بارداری می‌تواند باعث شود تا حد زیادی جنسیت جنین تعیین گردد. در واقع بعضی از کارها و برخی از موادغذایی هستند که اگر بانوان بارداراین موارد را رعایت کنند. در این حالت احتمال پسردار شدن فوق العاده افزایش پیدا می کند.

از مواردی مهم در بحث پسر دار شدن می توان به زمان تخمک‌گذاری اشاره کرد. در واقع اگر رابطه نزدیکی ۲۴ ساعت قبل از تخمک گذاری انجام گردد. در این حالت بدن کمتر اسیدی می گردد. که این مورد هم باعث می شود تا اسپرم به راحتی عمل باروری را انجام دهد.

افزایش سطح قلیایی در رحم

اسپرم معمولاً در شرایط واژینال بسیار دشوارتر به حرکت خود ادامه می دهد. در واقع با زیادتر شدن سطح قلیایی در بدن احتمال پسردارشدن افزایش پیدا می‌کند. که سطح قلیایی را میتوان با رژیم غذایی مناسب افزایش داد. و به گونه ای مصرف کردن مواد غذایی که سطح بالایی از سدیم و پتاسیم دارند باعث می‌شود. تا میزان PH کنترل گردد.

همچنین از نکاتی که باید آقایان به آن دقت کنن این است که از لباس زیر گشاد و راحت استفاده کنند.زیرا لباس‌های زیر تنگ باعث افزایش دمای ناحیه تناسلی شده که در نتیجه آن گرما تاثیر منفی در تولید اسپرم دارد. به گونه‌ای باعث کاهش یافتن کیفیت اسپرم می گردد.

مطالعه بیشتر  واریکوسل و رابطه آن با ناباروری

داشتن رژیم غذایی مناسب

تمام زوجینی که قصد بارداری را دارند باید چند ماه قبل از بارداری یک برنامه غذایی مناسب را شروع کنند. در واقع باید با رژیم غذایی مناسب میزان اسیدی بودن بدن خود را کمتر کنند. که این مورد هم باعث افزایش احتمال پسر دار شدن می‌شود.

در واقع افرادی که خواهان پسردار شدن هستند. باید از غذاهایی با طبع گرم استفاده کنند. و همچنین باید از خوردن لبنیات نیز اجتناب کرد. در واقع باید سعی شود تا غذاهایی که پتاسیم بالایی دارد مصرف شود.

نقش سبک زندگی در تعیین جنسیت جنین

داشتن سبک زندگی مناسب، ورزش منظم و عدم مصرف دخانیات الکل و کافئین جزو موارد بسیار مهمی هستند. که میزان تولید اسپرم و کیفیت اسپرم را تحت تاثیر قرار می دهند. پس باید آقایان به این مورد دقت نمایند. همچنین مصرف کردن بعضی از داروها به صورت خودسرانه نیز در بحث کیفیت اسپرم تاثیر گذار هستند. و نباید بدون اطلاع پزشک داروی خاصی را مصرف کنید.

رژیم غذایی برای داشتن جنین پسر

رژیم غذایی برای داشتن جنین پسر

تاثیر رژیم غذایی در تعیین جنسیت جنین

رژیم غذایی تاثیر بسزایی در تعیین جنسیت جنین دارد. و اگر بانوان باردار اطلاعات کافی در این باره داشته باشد می‌توانند احتمال پسر دار شدن را فوق العاده افزایش دهند. مصرف برخی از غذاها که باعث می‌شود تا سطح پتاسیم بدن افزایش پیدا کند تا احتمال باروری زیاد شود. به طور مثال  خوردن موز در پسر دار شدن تاثیر مثبتی دارد.

اهمیت مصرف صبحانه در پسر دار شدن

خوردن صبحانه در افزایش درصد پسردارشدن افراد تاثیر بسیار زیادی دارد. با توجه به این که اسپرم به مواد مغذی نیاز دارد تا زنده بماند. به همین دلیل صبحانه مقوی می تواند باعث تامین مواد مغذی شده که در نتیجه آن باعث زنده ماندن اسپرم و افزایش کیفیت می گردد. که در نتیجه آن احتمال پسر دار شدن افزایش پیدا می‌کند.

مصرف غذاهای نشاسته ای

برحسب آزمایش‌ها و تحقیقاتی که انجام شده است بالا بودن میزان گلوکز و نشاسته باعث افزایش احتمال پسردار شدن می شود. که در این حالت احتمال پسر دار شدن افزایش پیدا می کند. در واقع مصرف برنج و سیب زمینی باید در برنامه غذایی بانوان وجود داشته باشد.

مصرف محصولات دریایی

غذاهای دریایی جزو مهم ترین موارد در افزایش کیفیت اسپرم هستند. که در این حالت احتمال پسر دار شدن افزایش پیدا می کند. پس حتما باید مصرف منظم انواع ماهی و میگو را در برنامه غذایی بانوان وجود داشته باشد.

اهمیت مصرف گوجه فرنگی در دوران بارداری

مصرف کردن گوجه فرنگی باعث ایجاد تعادل سدیم و پتاسیم در بدن می گردد،. که در این حالت می تواند مواد مغذی و معدنی مورد نیاز را برای متعادل کردن PH در بدن تامین نماید. که در نتیجه آن می‌تواند یک فاکتور مهم برای افزایش درصد پسردارشدن باشد.

مطالعه بیشتر  درد در ناحیه تناسلی در دوران بارداری

مصرف ترشی و غذاهای شور در دوران بارداری

ترشی یکی از مواردی است که بانوان در دوران بارداری تمایل شدیدی به مصرف آن دارند. ولی مورد مهمی که در این میان وجود دارد این است که مصرف ترشی قبل از بارداری می‌تواند باعث افزایش درصد پسردارشدن شود. در واقع نمک موجود در ترشی باعث می‌شود تا میزان سدیم و پتاسیم در بدن افزایش پیدا کند.

اهمیت  مصرف سبزیجات و میوه ها در افزایش درصد پسردار شدن

میوه ها جزو مهمترین منابع پتاسیم هستند و اگر روزانه میوه جات و سبزیجات مصرف گردد. در این حالت پتاسیم کافی به صورت روزانه جذب می گردد که در نتیجه آن احتمال پسر دار شدن افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که مصرف میوه‌هایی مانند طالبی،  زردآلو و میوه های دیگر که منبع پتاسیم هستند. برای بانوان باردار بسیار مفید است.

زمان مناسب رابطه جنسی برای داشتن جنین پسر

اگر رابطه نزدیک به زمان تخمک گذاری باشد در این حالت احتمال پسر دار شدن افزایش پیدا میکند. و موارد مهمی که در این میان وجود دارد چند روز قبل از تخمک گذاری نباید رابطه نزدیکی برقرار شود. در حالت کلی می‌توان گفت که ۱۲ ساعت بعد از تخمک گذاری نیز زمان مناسب برای داشتن رابطه و پسردار شدن می باشد.

سخنان دکتر ماموریان اصفهانی در زمنیه تعیین جنسیت جنین پسر

بهترین و مطمن ترین راه برای داشتن جنین پسر IVF است. اما به دلیل اینکه  ای و ی اف عوارض زیادی داره و دارای هزینه بالایی هم هست. و احتمال این هم هست که این روند چندین جلسه به طول بی انجامد. روش های غیر تهاجمی مثل تغذیه و راهکار های دیگر هم وجود داره. روش تغذیه باید سه الی شش ماه قبل از بارداری انجام شود. هم خانم و هم اقا رزیم غذایی خود را به سمت غذاهای گرم سوق بدهد. از غذا های شور استفاده کنند اما به هیج عنوان از لبنیات استفاده نکنند.

البته در صورت استفاده نکردن از لبنیات عوارض هم در بدن افراد به وجود می آید .که زوجین باید مواد دیگر را جایگزین لبنیات کنند . تا با کمبود ویتامین و کلسیم مواجه نشوند.به خصوص افرادی که کم کاری تیروئید هم داند. نکته مهم بعدی زمان بندی دقیق لقاح لازم است .بهتر است که در زمان تخمکگذاری سکس داشته باشند و این موضوع نیازمند این است که یا با کیت های تخمکگذاری یا توسط پزشک زمان تخمکگذاری تعیین شود. که این موضوع با روش سونوگرافی در مطب هم امکان پذیر است.

مطالعه بیشتر  عفونت واژن در چه کسانی به وجود می آید

اگر لوله رحمی ،سرویکس و واژن سالم باشند.اسپرم میتواند در عرض 5 دقیقه خود را به تخم برساند. همیشه اسپرم های پسر قدرت تحرک بالایی دارند و انرزیشون زود تر میسوزد. بنابراین خیلی زودتر میرسند به تخمک ولی اگر تخمک آنجا وجود نداشته باشد.ممکن است از بین برود و دچار خطا شود و جنین دختر شود.باید محیط واژن و PH خون مادر و پدر کمی قلیایی باشد.یعنی باید از غذاهایی که کمی قلیایی است استفاده کنند.

یک ساعت قبل از سکس وازن خود را با جوش شیرین غلیظ شده بشویند.تا باعث ضعیفتر شدن اسپرم های ایکس شوند. به ارگاسم رسیدن خانم در سکس بسیار مهم است.به دلیل اینکه ترشحات سرویکس به شدت قلیایی است باعث جذب اسپرم های Y میشود. نکته بسیار مهم این است که زمانی که لقاح شکل گرفت به هیچ عنوان تغییر جنسیت وجود ندارد.

بهترین دکتر زنان در تهران

امروز وجود پزشکان زنان متخصص در تمام بخش‌های ایران مخصوصا در شمال تهران باعث شده است. تا به راحتی بتوان مراحل بارداری و مراقبت های دوران بارداری را گذراند. در واقع تمام افرادی که قصد بارداری را دارند قبل از باردار شدن برای انجام معاینات جهت بارداری باید به پزشک مراجعه کنند. و مشاوره هایی با پزشک داشته باشند به گونه‌ای که نکاتی که در بحث تعیین جنسیت مهم است. را پزشکان متخصص مانند دکتر محبوبه اصفهانی با بیماران در میان می گذارند.

و اگر بانوان این موارد را رعایت کنند در این حالت تا حد زیادی میتوان احتمال باردار دار شدن را افزایش داد. نوع تغذیه و روش زندگی می‌تواند باعث افزایش پسردار شدن گردد. در حالت کلی بحث تغذیه در این مورد بسیار حائز اهمیت می باشد. شما می توانید علاوه بر پزشک زنان متخصص به پزشکان تغذیه نیز مراجعه نمایید. و یک رژیم غذایی مناسب را برای افزایش احتمال بارداری پسر مهیاء کنید.

در حال حاضر دکتر محبوبه اصفهانی جزو بهترین دکتر زنان در میرداماد می باشد. که بانوان باردار و کسانی که قصد بارداری را دارند و به راحتی می‌تواند برای مشاوره و انجام معاینات لازم به پزشک متخصص مراجعه کنند.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

پیج اینستاگرام دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال آپارات دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال نماشا دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

———————————————————–

مقالات مرتبط:

تاثیر یوگا در بارداری و حرکات مناسب برای خانم های باردار

تست پاپ اسمیر و زمان مناسب برای انجام این تست

انواع سونوگرافی و معرفی سونوگرافی های مهم در دوران بارداری

انواع ناباروری و درمان ناباروری ها

افزایش سطح قلیایی در رحماهمیت  مصرف سبزیجات و میوه ها در افزایش درصد پسردار شدناهمیت مصرف صبحانه در پسر دار شدناهمیت مصرف گوجه فرنگی در دوران بارداریتاثیر رژیم غذایی در تعیین جنسیت جنینتعیین جنسیت جنین به صورت طبیعیداشتن رژیم غذایی مناسبرژیم غذایی برای داشتن جنین پسرمصرف غذاهای نشاسته اینقش سبک زندگی در تعیین جنسیت جنین

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button