مراقبت های دوران بلوغ

مراقبت های دوران بلوغ

مراقبت های دوران بلوغ

مراقبت های دوران بلوغ

مراقبت های دوران بلوغ بسیار مهم بوده و تمام والدین باید با پزشکان حرفه‌ای در این زمینه مشاوره داشته باشند. تا سختی های دوران بلوغ برای والدین و یا برای نوجوانان ها راحت‌تر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراقبت های دوران بلوغ با ما همراه باشید.

مراقبت های دوران بلوغ چیست؟

توچه به سلامت جسمی و روحی افراد وقتی که وارد دوران بلوغ می شوند بسیار مهم و حساس است. در واقع دوران بلوغ یکی از حساس‌ترین دورانی است. که نیاز روحی فرد بسیار حائز اهمیت بوده و به گونه ای پر از بحران مشکلات می باشد.

درواقع می‌توان گفت که حساس ترین دوران زندگی است که نیاز به دریافت مشاوره های خاص دارد. تا بدین ترتیب به نیازهای روحی و جسمی افراد به صورت کامل پاسخ داده شود. والدین باید بتوانند با حداقل عارضه و یا مشکل این دوران را سپری کنند. که خوشبختانه امروزه وجود مشاوران حرفه‌ای که در این زمینه فعالیت می‌کنند.  باعث شده است تا والدین خیلی راحت بتوانند مشاوره های مفیدی را در این باره دریافت نمایند.

در واقع برخی از دختران زمانی که به سن بلوغ میرسند از صحبت کردن درباره تغییرات جسمی و یا حتی روحی خود با خانواده ترس دارند. یا محتاطانه رفتار میکنند. پس بهترین تصمیم مراجعه به افرادی است که میتواند این تابو را شکسته و با دختران درباره تغییرات جسمی و روحیشان صحبت کرده و آن هارا راهنمایی کنند. چون حق هر انسانی است که در دوران زندگی یک راهنما و یک همدم داشته باشد. در نتیجه در صورت عدم صحبت کردن فرزندانمان باید آن ها را نزد مشاور خانواده برده یا با شخصی که در زمینه بلوغ دختران تجربه کافی دارد مراجعه کنیم . خانم دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی دکتر زنان است که در زمینه بلوغ جوانان ، در زمینه خانواده، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره قبل از رابطه جنسی هم افراد را راهنمایی میکنند.

مطالعه بیشتر  مراقبت های دوران بارداری

نکات مهم دوران بلوغ

توجه به نیاز های روحی در دوران بلوغ بسیار حائز اهمیت است. در واقع هر چه رابطه والدین با نوجوان ها صمیمی تر باشند. به همان میزان خطراتی که در این دوران جوانان را تهدید می کند به حداقل می‌رسد. در واقع می‌توان گفت که صمیمیت والدین با نوجوانان باعث می‌شود. تا اعتماد فرزندتان به شما زیادتر شود. و تمام خواسته‌ها و مشکلات خود را به صورت واضح با شما در میان بگذارد. پس همیشه سعی کنید با فرزند خود دوست باشید و سرگرمی‌ها و یا وجه اشتراک زیادی با او پیدا کنید. تا بتوانید مانند یک دوست با او رفتار کنید. مثلا رفتن به یک کافی شاپی که فرزندتان دوست دارد و یا انجام بازی های پلی استیشن و یا انجام خرید و رفتن به جا هایی که فرزندتان دوست دارد بسیار مهم می باشد.

به گونه ای باعث میگردد تا فرزندتان احساس کند به او اهمیت می دهید و برایتان مهم است. در این حالت نوجوانان به جای اینکه تمایل شدیدی به برقراری ارتباط با افراد غیر از محیط خانه داشته باشند. سعی می‌کنند تا بیشتر با شما وقت بگذراند و یا در مورد خواسته ها و برنامه های خود با شما صحبت کند. این دوران بسیار حساس بوده و شما باید به صورت حرفه‌ای و با کمک مشاوران حرفه ای این مرحله را سپری کنید. در واقع می‌توان گفت که نیازهای روحی نوجوانان در این دوران بسیار مهم تر از نیازهای دیگر می باشد.

اهمیت دریافت مشاوره در دوران بلوغ

مهم‌ترین مورد در دوران بلوغ نوع رفتار والدین با فرزندانشان می باشد. که با دریافت مشاوره از متخصصین می‌توانند به صورت سنجیده نیازهای روحی فرزند خود را پاسخ بدهند. که این مورد هم باعث میگردد تا سختی های دوران بلوغ به حداقل برسد. و به گونه‌ای این دوران پر تلاطم و بدون هیچ گونه خطری پیش برود. که خوشبختانه دکتر محبوبه اصفهانی با ارائه مشاوره های لازم در رابطه با نوع رفتار با کودکان، چگونگی برقراری رابطه صمیمی با فرزندتان و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات خاص و رفتارها و مراقبتهای خاص مشاوره های کاملی را به شما می دهد. تا بدین ترتیب بتوانید این مرحله را بدون مشکل سپری نمایید.

با توجه به اینکه سن بلوغ در افراد متفاوت است و ممکن است در بعضی افراد زودتر و در برخی دیرتر اتفاق بیافتد. به همین دلیل شما باید با تغییرات رفتاری که در فرزندتان در دوران نوجوانی به وجود می آید این مورد را تشخیص بدهید. در حالت کلی سن بین ۱۰ تا ۱۴ سالگی می تواند شروع دوران بلوغ باشد.

مراقبت های دوران بلوغ

مراقبت های دوران بلوغ

رفتار مناسب با فرزندان در دوران بلوغ

معمولاً یکی از رایج‌ترین رفتار هایی که در دوران بلوغ از فرزندان مشاهده می شود این است که بیشتر با پدر مادر خود مخالفت می‌کنند. چون احساس استقلال به آنها دست می دهد و به گونه احساس قدرت می کنند. و این مورد هم باعث می شود که بسیار حساس تر شوند به گونه‌ای افرادی که در اطرافشان وجود دارد باید با دقت رفتار نمایند. چون کوچکترین رفتار نسنجیده ای می تواند باعث تمایل فرد به برقراری ارتباط با دوستان دیگرشود.

مطالعه بیشتر  واژینال وایتنینگ لیزری (سفیدی)

پس باید والدین به صورت کامل رفتار مناسب با فرزند خود را بدانند و مانند یک دوست صمیمی با او رفتار کنند. تا فرزندانشان تمام خواسته های روحی و روانی خود را به جای اینکه به دوستان خود در مدرسه بگویند به والدین خود با خیال راحت بگویند. در واقع اهمیت رفتار مناسب با فرزندان در دوران بلوغ بسیار مهم است و باعث می‌شود تا از بروز مشکلات خاص جلوگیری شود.

در واقع شما با توجه به نوع رفتار و حرکات فرزندانتان می توانید نوع خواسته‌ها و نیازهای آنها را تشخیص دهید. و به گونه ای باید به آنها اجازه بدهید تا با خیال راحت احساسات خود را بیان نمایند.

نکات مهم در رابطه با رفتار صحیح با فرزندان در دوران بلوغ

داشتن شناخت کافی در رابطه با شخصیت نوجوانان در دوران بلوغ بسیار حائز اهمیت است. و باعث می شود تا شما رفتارهای مناسبی را از خود نشان دهید. در واقع در اکثر موارد با نادیده گرفتن برخی از رفتارها و مشکلات می توانید باعث شوید تا فرزندتان در زمینه موارد  خاصی حساس تر نشود. چون اگر شما در مورد مسئله خاصی از خود واکنش شدیدی نشان دهید. در این حالت احتمال اینکه فرزندتان سماجت کند و به گونه ای روی آن موضوع بماند بسیار زیاد است. در واقع می توانید به جای صحبت با حالت دستوری خیلی راحت به صورت دوستانه در مورد موضوع خاص فرزندتان را راهنمایی کنید.

این مورد باعث می‌شود تا فرزندتان به صورت سرسری از روی این موضوع رد نشود. در واقع شما باید همه چیز را به صورت دوستانه و در قالب راهنمایی به فرزندتان آموزش دهید.  و به او اجازه انتخاب را بدهید که در موردش فکر کند و خودش گزینه صحیح و یا اشتباه را در مورد مسائل مختلف انتخاب نماید. در این حالت احساس استقلال و آزادی در انتخاب خواهد کرد. و به گونه‌ای شما از دور با مراقبت‌های خاص خواهید توانست این مرحله را با موفقیت طی نمایید.

مطالعه بیشتر  جراحی زنان و زایمان

نکته بسیار مهم دیگر این است که به هیچ عنوان نباید رفتار خشونت آمیزی در این دوران داشته باشید. چون باعث می‌شود تا اعتماد به نفس فرزندتان کاهش پیدا کند و یا دچار مشکلات عصبی و روانی شود. مورد بسیار مهم دیگر این است که باید محیط خانه کاملاً آرام و پرنشاط باشد. تا فرزندتان در کنار شما ماندن و یا به تفریح رفتن با خانواده را به بودن با دوستانش ترجیح بدهد.

مناسبترین راهکار برای دوستی با فرزندان

در واقع بهترین و مناسب ترین کار این است که یک رابطه فوق العاده صمیمی و عالی را با فرزندتان داشته باشید. و به گونه‌ای همیشه سعی کنید یک سرگرمی های خاصی که فرزندتان دوست دارد را به گونه ای مهیاء کنید. و به او با به انجام فعالیت‌های خاص مانند بازی‌های خاصی که فرزندتان دوست دارند و یا جاهای خاصی که دوست دارد برود با هم بروید. و به گونه ای تمام مواردی که دوستانشان برایشان ایفاء می کنند را شما هم انجام دهید. تا بدین ترتیب به فرزندتان به شما اعتماد بیشتری داشته باشد. و به راحتی خواسته‌های خود را با شما در میان بگذارد.

دکتر محبوبه اصفهانی جزو بهترین دکتر زنان در میرداماد می باشد. که در زمینه ارائه مشاوره های لازم در رابطه با مراقبت های دوران بلوغ نیز خدمات ارائه می دهد. و خیلی راحت می توانید برای کسب اطلاعات مهم در این باره به دکتر ماموریان مراجعه نمایید.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

پیج اینستاگرام دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال آپارات دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال نماشا دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

———————————————————–

 

اهمیت دریافت مشاوره در دوران بلوغمراقبت های دوران بلوغمراقبت های دوران بلوغ چیستمراقبت های دوران بلوغ در دخترانمناسبترین راهکار برای دوستی با فرزنداننکات مهم دوران بلوغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button