تنگ کردن واژن با پرینورافی واژن رو زیبا میکند؟

تنگ کردن واژن با پرینورافی

تنگ کردن واژن با پرینورافی

یکی از اصلی ترین دغدغه ها برای هر بار بعد از زایمان های مکرر تغییرات در ناحیه تناسلی است.

اگر دغدغه ها برای مادران در گذشته امری غیر قابل تغییر بود اما روش های درست کردن شکل ظاهری و تنگ کردن این قسمت به وجود آمده است این عارضه درمان می‌شود و باعث برگشت اعتماد به نفس از دست رفته می شود.

اکثر مشکلات ناحیه تناسلی وقتی اغاز می شود باعثکاهش اعتماد به نفس هستند چرا که سلامت جنسی رابطه مستقیمی با لذت رابطه جنسی دارد خانم هایی که بر اثر زایمان و افزایش سن دیگر نمی‌توانند تجربه برقرار کند و از رابطه زناشویی شان لذت ببرند.

متقاضی عمل های جراحی زیبایی واژن می باشند یکی از این جراحی‌ها پرینورافی جراحی تنگ کردن واژن می باشد در ادامه می خواهیم شما را با مزایا این جراحی آشنا کنیم.

جراحی پرینورافی چیست؟

جراحی پرینورافی

جراحی پرینورافی

از انواع جراحی زیبایی واژن بیرونی می باشد این یک واژه فرانسوی است که در حقیقت ناحیه بین قسمت ورودی ناحیه تناسلی و مقعد را می گویند. بانوان در زمان زندگی زناشویی خود ممکن است به علت گوناگونی مثل:

  • زایمان ‌های طبیعی
  • روابط جنسی طولانی مدت
  • عوامل مختلفی که باعث گشاد شدن واژن شود

پارگی در پرینه در زایمان طبیعی یک امر بسیار حیاتی است و میزان پارگی آن درجات متفاوتی دارد که قابل درمان می باشد.

اما این امر نقش بسیار حیاتی در تماس جنسی افراد دارد و در مواردی که این میزان آسیب شدید ببیند نیاز به جراحی پی در پی دارد پرینورافی یک جراحی ترمیمی و زیبایی اندازه دهانه واژن است که واژ ن به حالت قبل از آسیب دیدگی بازمی‌گردد و بهبود آن تاثیر بسزایی در کیفیت روابط زناشویی خواهد گذاشت.

پرینورافی فرایندی زیبایی است یا درمانی؟

یکی از روش های کاربردی برای درمان آسیب های ناحیه واژینال پرینورافی است که به این واسطه پزشکان می‌ توانند هرگونه نقص های پیش آمده را درمان کرده و از بروز بیماری های مختلف جلوگیری خواهند کرد.

شاید این سوال در ذهن شما هم به وجود آید که پرینورافی عمل زیبایی به شمار می‌آید یا درمانی؟

توجه داشته باشید که تمامی روش هایی که برای درمان و برطرف کردن نقص های جسمانی انجام میشود در مواردی جنبه درمانی هم دارند.

به عنوان مثال اگر بر اثر انجام زایمان های طبیعی و افزایش سن مشکلاتی را در ناحیه پرینه تجربه کنید در دراز مدت منجر به بروز بیماری‌ های خطرناک خواهد شد.

به عنوان مثال این افراد در معرض آلودگی ها و عفونت های باکتریایی بیشتری قرار می‌ گیرند که ممکن است اعضای حساس مانند رحم دچار آسیب های جدی شود.

به همین دلیل پزشکان در این مراحل فرایند پرینورافی را درمانی می‌ دانند و معتقدند که انجام این روش کمک می کند تا بانوان از سایر بیماری‌ های جسمانی در امان باشند.

اما برخی از افراد به دلیل آسیب هایی که در این ناحیه پرینه به وجود می‌ آید تمایل دارند تا روش های لازم را برای ترمیم این بخش حساس انجام دهند.

اما باید بدانید که در اغلب موارد پرینورافی روشی زیبایی به شمار می‌ آید اما در برخی مواقع پزشکان سعی دارند تا با انجام این روش فرد را از آسیب های جانبی محفوظ بدارند.

شاید برای شما هم کمی عجیب به نظر برسد که عملی مانند پرینورافی درمانی است.

قبل از هر چیز باید بدانید که سلامت ناحیه واژینال تاثیر بسیار مهمی بر سلامتی سایر ارگان‌ ها داشته و نقش مهمی در بروز بیماری های داخلی مربوط به زنان دارد.

اما برخی از این بیماری ها نشات گرفته از آسیب های اکتسابی مانند پرینه آسیب دیده می باشد که باید هرچه سریع‌ تر اقدامات لازم جهت بهبود نقص و آسیب پیش آمده انجام پذیرد.

مطالعه بیشتر  زایمان سزارین

تمامی پزشکان و متخصصانی که در زمینه زنان فعالیت دارند می دانند که انجام پرینورافی برای برخی از بانوان روش درمانی و راه نجات از آسیب های جسمانی است و معتقدند که این فرآیند باید انجام شود تا از سایر مشکلات جسمانی و بیماری‌ های احتمالی در امان باشند.

پس بهتر است که دیدگاه خود را نسبت به این عمل های ساده اما کاربردی تغییر داده و با افزایش سطح آگاهی متوجه خواهید شد که چه زمانی به این عمل‌ ها نیاز خواهید داشت.

در هر صورت عمل هایی مانند پرینورافی برای برخی از بانوان راه نجات است تا بتوانند از سایر آسیب های خطرناک در امان باشند.

به عنوان مثال اگر پرینه آسیب‌ دیده محلی برای تجمع آلودگی ها باشد و عفونت ناحیه واژن به طور مکرر اتفاق بیفتد اعضای حساس تر مانند رحم و دهانه رحم ممکن است از در معرض خطرات بسیار زیادی قرار گرفته و در صورت عدم درمان به موقع به سرطان های بدخیم تبدیل میشود.

بهتر است بدانید که این نوع آسیب ها اگر در مراحل ابتدایی درمان شوند در مدت کوتاه تری عارضه پیش آمده بهبود پیدا می کند و هرگز خطرات جدی سلامت شما را تهدید نخواهد کرد.

به همین دلیل است که متخصصان و پزشکان آن را فرایندی درمانی می دانند و معتقدند که اگر این شرایط به درستی انجام شود علاوه بر اصلاح فرم نازیبای واژن از سایر بیماری ها در امان خواهید بود و در دراز مدت مشکلات و آسیب‌ های جسمانی خطرناک و پرخطر را تجربه نخواهید کرد.

عموم پزشکان و متخصصان معتقدند که عمل های کوچک و کاربردی مانند پرینورافی نقش بسیار مهمی در سلامت جنسی افراد دارد.

با این حال برخی از آسیب هایی که در روابط جنسی افراد به وجود می‌ آید به دلیل مشکلات جسمانی می باشد.

ممکن است برخی از بانوان اهمیت سلامت این عضو حیاتی را ندانند.

با این حال اگر چکاپ ها و معاینات دوره ای انجام شود و پزشکان انجام پرینورافی را الزامی بدانند بهتر است که طبق نظر آنها این فرآیند را انجام داده تا سلامت شما برای سالیان طولانی حفظ شود.

این که متخصصان و پزشکان انجام پرینورافی را برای شما الزامی می دانند بستگی به وضعیت جسمانی و شدت آسیب در این ناحیه حساس دارد.

اما متخصصان می توانند پرینورافی را به عنوان روشی درمانی انجام داده و همواره می توانید برای مدت طولانی از اثربخشی و ماندگاری بسیار خوب آن بهره‌ مند شوید.

اما نکته اصلی این است که پرینورافی باید با قواعد درست انجام شود تا در کنار دریافت بهترین نتیجه میزان آسیب ها و عوارض احتمالی تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

بسیاری از پزشکان تاثیر پرینورافی را بر سلامت افراد بسیار زیاد دانسته و معتقدند که اگر این عمل انجام نشود در طولانی‌ مدت فرد با آسیب‌ های جسمانی زیادی مواجه خواهد شد.

این عمل در مرحله اول درمانی شناخته میشود و پس از آن به عنوان فرایندی زیبایی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

پرینورافی قطعاً برای بهبود وضعیت جسمانی افراد انجام میشود و به دنبال آن شخص روابط جنسی بهتر و سلامت روانی و اعتماد به نفس بالاتری خواهد داشت.

چه عواملی به ناحیه پرینه آسیب وارد می‌کند؟

تنگ کردن واژن با پرینورافی

تنگ کردن واژن با پرینورافی

عوامل متعددی می تواند باعث آسیب رساندن و ناحیه پرینه شود مثل زایمان های طبیعی کاهش وزن شدید و ناگهانی افزایش وزن چاقی افزایش سن و سایر عوامل که هر کدام را جداگانه برای شما توضیح خواهیم داد. زایمان های طبیعی یکی از عوامل بسیار مهم در بروز آسیب به پرده و واژن می باشد.

در برخی از شرایط جراحی انجام می‌شود برای این که نوزاد راحت تر بیرون بیاید قسمتی از ناحیه پرینه را برش می زنند و آن برش اپیزیوتومی می باشد.

در شرایط معمول پس از دوره زایمان این قسمت بخیه می خورد و اگر این برش به درستی صورت نگیرد می‌تواند در آینده موجب اسکار جای زخم ناراحتی در فرد شود.

کاهش وزن شدید به صورت ناگهانی عضلات ناحیه پرینه و بافت های واژن را دچار شل شدگی و آویزان شدن دائمی این عضله می کند افزایش وزن و چاقی بیش از حد بهینه به بافت های آن قسمت فشار وارد می‌کند و به دلیل کشش این عضلات موجب از بین رفتن قدرت کشسانی را در حالت شل شدگی آن میشود.

مطالعه بیشتر  خشکی واژن و راه های درمان آن چیست؟

افزایش سن و نزدیک شدن به سنین یائسگی بدن را دچار تغییر و تحولات بسیار زیادی می‌کند یکی از این عوارض که همزمان و به صورت بعد از یائسگی به وجود می آید شل شدن عضلات و بافت های واژینال می باشد که ممکن است در رابطه جنسی تاثیرات منفی به جای بگذارد.

از عوامل دیگر که باعث شل شدن و به هم ریختگی فرم پرینت می شود عوامل ژنتیکی سرفه های مکرر و طولانی مدت و وجود بیماری های عفونی در این ناحیه می باشد.

نحوه انجام جراحی پرینورافی

جراحی پیرینه به بی هوشی عمومی و بینی موضعی قابل انجام است و این جراحی حدود ۲ تا ۳ میلی متر عمق واژن انجام می تواند تامین کند.

در حقیقت این روش جراحی منجر به تنگ شدن دهانه واژن می گردد و نمی‌توان از انتظار تنگی داخلی و دیواره های رحم را داشت و فقط دهانه واژن را تنگ می کند در برخی از افرادی که تمایل دارند جراحی همزمان انجام دهد.

این جراحی را همزمان با عمل لابیاپلاستی انجام می‌دهند و در نهایت باید گفت که این نوع از جراحی باید توسط متخصصان زنان و جراحان ماهر صورت گیرد.

زیرا متخصصان زنان با آناتومی ناحیه تناسلی آشنایی کامل دارند و می‌توانند با تجربه و تخصصی که دارند از بروز عوارض در این ناحیه جلوگیری کنند و کمک بسزایی در زیبا سازی آن داشته باشد.

مدت زمان عمل پرینورافی

تنگ کردن واژن با پرینورافی

تنگ کردن واژن با پرینورافی

مدت زمان عمل پرینورافی کوتاه است و حداکثر یک سال زمان می‌برد.

اما در شبکه‌ی جراحی همزمان گذاری و عمل های دیگر صورت گیرد و مدت آن طولانی‌تر می‌شود و پارگی به مراتب بیشتر خواهد شد.

باید بدانید که افراد بعد از مدت زمان کوتاه می تواند به فعالیت های روزانه خود به صورت کامل بپردازد.

ماندگاری عمل پرینورافی

باید گفت این جراحی برای کسانی که قصد بارداری ندارند مناسب است زیرا بارداری و زایمان می تواند منجر به افتادگی و شل شدگی در این ناحیه شود همچنین افزایش و کاهش وزن ناگهانی تاثیرات منفی بر نتیجه عمل خواهد گذاشت در صورتی که بر توصیه های لازم بعد از جراحی را انجام ندهید خیلی زود ظاهرا ان بر می گردد به همین دلیل تمام توصیه‌ های پزشک را باید انجام دهید.

سونوگرافی برای چه بانوانی توصیه میشود؟

تنگ کردن واژن با پرینورافی

تنگ کردن واژن با پرینورافی

جریان انحرافی برای خانم هایی که دارای اختلال در رسیدن به ارگاسم ابتلا به عفونت ‌های مکرر واژن افتادگی دهانه رحم زایمان های متعدد هستند موجب افتادگی دهانه رحم شده است.

زایمان هم که دچار پارگی پرینه شده است عوامل ژنتیکی که باعث شل شدگی و افتادگی واژن شده است و در آخر به دلیل افزایش سن دچار شوک زدگی و چین و چروک شده اند انجام می‌گیرد که قابل توجه در رابطه با جراحی های پرینورافی که خانم ها باید حتما آن را رعایت کنند.

این است که امکان بارداری مجدد وجود ندارد این بانوان باید از اینکه نمی خواهند باردار شوند اطمینان داشته باشند و بعد از آن به انجام این جراحی اقدام کنند بانوانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند از انجام دادن این عمل صرف نظر کنند.

عوارض ناشی از جراحی پرینورافی

این جراحی مانند تمامی جراحی های دیگر عوارضی در بر دارد.

خانم ها باید توجه داشته باشند که در زمان مراجعه به بهترین جراح زیبایی زنان می توانند عمل موفقیت آمیز را تجربه کنند از این رو یافتن دکتر زنان خوب در درجه اول حائز اهمیت است عوارض جراحی پیرنو شامل :

  • تورم
  • درد
  • عفونت خون ریزی
  • لخته شدن خون
  • مشکلات مربوط به بی هوشی یا بی حسی
  • درد در  محل های برش
  • آسیب به اندام های مجاور مانند راست روده

مراقبت های بعد از جراحی پرینورافی

تنگ کردن واژن با پرینورافی

تنگ کردن واژن با پرینورافی

انجام این جراحی با توصیه ‌های پزشک همراه است که خانم ها باید یک سری نکات را رعایت کنند تا بتوانند نتیجه جراحی بسیار رضایت‌ بخش باشد از جمله اینکه ناحیه جراحی را همیشه خشک و تمیز نگه دارد از برقراری رابطه جنسی به مدت ۶ الی ۸ هفته خودداری کند. از انجام کار هایی که موجب کشیدگی ناحیه واژن می‌شود بپرهیزند.

مطالعه بیشتر  رژیم غذایی برای داشتن جنین پسر

مواد غذایی که حاوی فیبر هستند منظور به منظور جلوگیری از یبوست مصرف کند بانوان می بایست به مدت یک هفته پس از جراحی حتماً استراحت کنند داروهایی که توسط جراح برای آن ها تجویز شده است را به موقع مصرف نمایند.

زمان شروع رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن

بسیاری از بانوان فرآیندی به نام تنگ کردن واژن را برای درمان آسیب ها و مشکلات ناحیه واژن انجام می دهند، این فرآیند علاوه بر زیبایی در شمار روش های درمانی نیز قرار می گیرد.

اما متخصصان پس از انجام این عمل جراحی به بانوان توصیه می‌ کنند که حتماً مراقبت‌ های ذکر شده پس از عمل را انجام داده تا بتوانند علاوه بر حفظ سلامت خود نتیجه مطلوب را دریافت نمایند.

اما مسئله بسیار مهم برای بسیاری از بانوان این است که چه زمانی می توانند رابطه جنسی را آغاز کرده تا هیچ گونه آسیب و مشکلات احتمالی را تجربه نکنند.

متخصصان زمان مناسب برای انجام فرآیند نزدیکی بعد از تنگ کردن واژن را حدود دو ماه مناسب دانسته و به بانوان توصیه می‌ کنند که پس از انجام چکاپ های تعیین شده و طبق نظر پزشک روابط جنسی را آغاز نمایند.

البته دو ماه ذکر شده برای بانوان متغیر است برخی از افراد به دلیل سیستم ایمنی قوی تر، بهبود زخم ها را سریع تر تجربه کرده و می‌ توانند نزدیکی را زودتر شروع کنند.

اما برخی از بانوان به دلیل برخی مشکلات ممکن است روند بهبود کند تری داشته باشند که باید حتما تحت نظر متخصصان قرار بگیرند و رابطه جنسی باید با تشخیص و نظر پزشک آغاز شود و بانوان نمی توانند سرخود و بلافاصله بعد از انجام تنگ کردن واژن رابطه جنسی را آغاز کنند، زیرا باعث بروز آسیب‌ های مختلف شده و گاها درد و خونریزی زیادی را برای آنها به همراه می‌آورد.

توجه داشته باشید که تا بهبود کامل پس از تنگ کردن واژن اجازه انجام فرآیند نزدیکی و رابطه جنسی را نداشته و این روند باید تحت نظر متخصصان آغاز شود، از مهمترین خطرات ناشی از عدم توجه به بهبود واژن پس از فرآیند تنگ کردن می تواند به عفونت ناشی از رابطه محافظت نشده اشاره کرد.

متخصصان توصیه می‌ کنند که پیش از بهبود کامل و طی کردن دوره نقاهت تنگ کردن واژن، به هیچ عنوان رابطه جنسی نداشته باشید زیرا این فرآیند برای بانوان بسیار خطرناک است و علاوه بر آسیب به ناحیه بخیه ها می تواند روند بهبود زخم ها را کند تر کند.

از طرف دیگر واژن به دلیل حساسیت بالا مستعد دریافت عفونت و باکتری خواهد بود که به مرور زمان باعث ایجاد بیماریهای مختلف شده که می‌ تواند عفونت و آلودگی را نیز به ناحیه رحم انتقال دهد.

باید بدانید که مراقبت بعد از عمل به اندازه فرایند انجام شده از اهمیت زیادی برخوردار است و هرگز نباید به دوره نقاهت پس از تنگ کردن واژن بی اهمیت باشید.

متخصصان برای پیشگیری از انتقال آلودگی توصیه می‌ کنند که در روابط اولیه پس از تنگ کردن واژن از وسایل محافظتی مانند کاندوم استفاده کنید تا احتمال انتقال هرگونه آلودگی به ناحیه واژن و بخش‌ های داخلی وجود نداشته باشد.

با محافظت درست از ناحیه واژینال می توانید سلامت خود محافظت کرده و به هیچ عنوان در معرض آسیب ها و بیماری های مختلف قرار نخواهید گرفت.

متخصصان توصیه می‌ کنند که اگر از سلامت خود به درستی محافظت کنید و تا بهبود کامل و دریافت نتیجه مطلوب پس از تنگ کردن واژن صبر و بردباری داشته باشید می توانید بدون هرگونه عارضه و آسیب بهترین نتیجه را دریافت کرده و همواره از سلامت جنسی مطلوبی برخوردار خواهید بود.

انجام جراحی پیرونورافی

انجام پاپ اسمیر عفونت واژینال باکتری و قارچ قبل از عمل باید حتما درمان شود در افراد با نقص ایمنی این جراحی صورت پذیر نیست در موارد داشتن بیماری های خاص با جراح زنان خود حتما مشورت کنید و نظر او را بپرسید.
همچنین جهت نوبت دهی با ایشان تماس حاصل فرمایید.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

پیج اینستاگرام دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال آپارات دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال نماشا دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

———————————————————–

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button