ترمیم واژن چگونه فرآیندی است؟

ترمیم-واژن

ترمیم-واژن

امروزه بسیاری از افراد به ویژه بانوان تمایل دارند تا با استفاده از روش‌ های کم خطر کلیه نواقص موجود در جسم خود را برطرف کرده و ظاهری زیبا و سالم را برای خود فراهم سازند.

یکی از اساسی ترین و البته مهمترین نقاط بدن بانوان ناحیه واژینال می باشد، که ممکن است بر اثر عوامل ارثی و یا به صورت اکتسابی نقص هایی برای آن به وجود آید که متخصصان می‌ توانند با روش‌ های مختلف آنها را برطرف سازند.

در فرایند ترمیم واژن متخصصان روش های مختلف را به افراد پیشنهاد می‌ دهند که معمولاً  روش‌ های کم خطر و کم عارضه را برای افراد در نظر خواهند گرفت. لازم است بدانید که ترمیم واژن با روش های کاملا اصولی و فرایند های حساس اتفاق می‌ افتد تا پزشک بتوانند ضمن دریافت نتیجه مطلوب سلامت فرد را به خوبی حفظ نماید.

دلایل اصلی برای ترمیم واژن

ترمیم-واژن

ترمیم-واژن

گاها ممکن است بانوان به دلایل مختلف مانند وراثت و یا فرآیند های اکتسابی، در ناحیه واژن خود نقص ها و قسمت های نا زیبا را مشاهده نمایند که می‌ توانند با مراجعه به پزشک مربوطه اقدام به ترمیم واژن کرده و نواقص پیش آمده را به راحتی برطرف سازند.

توجه داشته باشید که بزرگ بودن لابیا ها و گشادی واژن با روش های مختلف درمان خواهد شد و متخصصان فرآیند های لیزری را برای افراد در اولویت قرار می‌ دهند.

شل شدن واژن، تیرگی پوست، بی اختیاری ادرار و بزرگی لابیا ها همگی عواملی هستند که فرد به دنبال آنها تمایل به ترمیم واژن‌ دارد و می تواند با مراجعه به پزشک متخصص روش‌ های درمانی مختلف را جویا شده و بهترین گزینه را انتخاب نماید.

لازم است بدانید که در فرایند ترمیم واژن متخصصان ابتدا با لیزر می‌ توانند نواقص را برطرف سازند، اما در موارد حادتر با استفاده از جراحی های پیشرفته نقص ها و قسمت های اضافی را جدا کرده و اگر فردی از گشادی واژن رنج می برد می تواند با استفاده از عمل های جراحی ناحیه مورد نظر را تنگ تر نمایند.

مطالعه بیشتر  واژینال وایتنینگ لیزری (سفیدی)

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است افراد با نقص در ناحیه واژن مواجه شده و نیاز به انجام فرآیند های ترمیم واژن داشته باشد. لازم است بدانید که هرگونه ضعف در دیواره واژن می‌ تواند عاملی برای تغییر شکل در این ناحیه باشد که افراد می‌ توانند با انجام فعالیت های ترمیمی زیبایی و سلامت واژن را بازگرداند.

انجام زایمان‌های طبیعی و هرگونه ضعف در ناحیه کف لگن از دیگر عواملی هستند که می‌ توانند باعث افتادگی و نازیبا شدن واژن شوند، به همین دلیل متخصصان انجام ورزش های مربوط به کف لگن را پیش از زایمان و پس از آن به افراد توصیه می‌ کنند.

توجه داشته باشید که انجام فعالیت‌ های ورزشی سنگین و یا بلند کردن اجسام سنگین با روش‌ های اشتباه همگی عواملی هستند که می‌ توانند آسیب‌ های زیادی به ناحیه واژینال وارد کنند. البته باید بدانید که شل شدن بافت واژن در برخی از خانم ها به صورت ارثی بوده که می توانند با استفاده از روش های مختلف اقدام به ترمیم واژن نمایند.

نحوه پرداخت هزینه بابت ترمیم واژن

ترمیم-واژن

ترمیم-واژن

امروزه بسیاری از افراد می‌ دانند که پس از انجام کلیه عمل های زیبایی، فرد مستلزم  پرداخت هزینه‌ های بیشتر خواهد بود، البته باید بدانید هزینه عمل هایی که جنبه درمانی دارند از طریق شرکت‌ های بیمه ساپورت شده و بخشی از هزینه ها را پرداخت می کنند.

اما عمل هایی مانند ترمیم واژن در شمار عمل‌ های زیبایی قرار می‌ گیرند و شخصی که این فرآیند را انجام می‌ دهد موظف است کلیه هزینه های مربوط به این نوع عمل زیبایی را به طور کامل پرداخت نماید، و هیچ نوع بیمه ای مستلزم پرداخت بخشی از هزینه‌ ها نخواهد بود.

دلایل اصلی برای اقدام به ترمیم واژن

یکی از دلایل اصلی که بانوان برای انجام فرآیند های ترمیمی واژن اقدام می‌ کنند، داشتن ظاهری نازیبا می باشد که می توانند با استفاده از این فرایند هرگونه نقص را برطرف کرده و ظاهری زیبا و تمیز را برای ناحیه واژن خود فراهم سازند.

اما باید بدانید که ترمیم واژن تنها جنبه زیبایی ندارد و گاها می‌ تواند برای برخی از افراد به عنوان عمل های درمانی انجام شود. هر گونه درد در هنگام مقاربت جنسی و عدم تقارن در ظاهر واژن می‌ تواند عاملی برای انجام فرآیند های ترمیمی واژن باشد.

مطالعه بیشتر  زایمان سزارین

توجه داشته باشید که درد یا ناراحتی در هنگام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری می تواند از دیگر دلایل بارز برای انجام ترمیم واژن باشد. البته ممکن است بزرگ بودن لابیا ها و عدم تقارن آنها هنگام پوشیدن لباس های تنگ و شلوار های چسبان برای افراد مشکلات و ناراحتی‌ هایی را ایجاد کنند که می‌ توانند با انجام فرآیند ترمیم واژن مشکل مربوطه را برطرف سازند.

به طور کلی احساس کشیدگی، سایش و یا سوزش در هنگام انجام فعالیت های روزانه به خصوص فعالیت های ورزشی، از دیگر دلایلی است که بانوان اقدام به انجام ترمیم واژن خواهند کرد تا بتوانند بخش های اضافه را برطرف کرده و عدم تقارن ها را نیز بازسازی کنند.

میزان خطر فرایند ترمیم واژن

ترمیم-واژن

ترمیم-واژن

لازم است بدانید که انجام فرآیند های که مربوط به واژن میشود، در شمار جراحی‌ های ایمن و کم خطر قرار می‌ گیرند. اگر ترمیم واژن به واسطه پزشکان و متخصصان مجرب انجام پذیرد، هیچ گونه خطری فرد را تهدید نکرده و نتیجه دلخواه طی مدت زمان کوتاهی به دست می‌ آید. توجه داشته باشید که مراقبت های قبل و بعد از ترمیم واژن به اندازه اصل فرآیند اهمیت داشته و نباید از انجام آنها غافل شوید.

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

با توجه به توصیه و گفته متخصصان پیش از انجام فرایند لابیاپلاستی فرد مستلزم رعایت اصول خاصی نخواهد بود، اما باید بدانید که پس از این نوع جراحی باید مراقبت های ذکر شده را به طور کامل انجام داده تا بتوانید از بروز آسیب ها جلوگیری نمایید و نتیجه دلخواه را طی مدت زمان کوتاه حاصل گردانید.

بهتر است که در چند روز اول پس از انجام ترمیم واژن به درد و تورم خود اهمیت داده و هر نوع مسکن را که برای شما تجویز میشود در فواصل زمانی مشخص شده مصرف نمایید. البته استفاده از کمپرس یخ و آب سرد نیز می‌ تواند میزان درد را کاهش داده و تورم را نیز از بین می‌ برد.

بهتر است تا زمان مشخص شده توسط پزشک از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان با جنس های پلاستیکی خودداری نمایید. در چنین وضعیتی لباس های نخی و آزاد گزینه مناسبی برای شما خواهند بود. طبق گفته متخصصان فرد پس از انجام ترمیم واژن می تواند حدوداً یک هفته بعد به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد و هیچ گونه محدودیتی برای انجام آنها نخواهد داشت.

مطالعه بیشتر  چه کسانی کاندید عمل لابیاپلاستی هستند

متخصصان همواره تاکید می‌ کنند که هنگام استحمام برای طولانی مدت ناحیه جراحی شده را در مواجهه با آب و شوینده های قوی قرار ندهید و پس از آن ناحیه مربوطه را به طور کامل خشک کنید، زیرا رطوبت می تواند آسیب های مختلف را به همراه داشته باشد.

اگر احساس می کنید که تورم، درد و قرمزی تا مدت زمان بسیار طولانی ادامه پیدا می کند بهتر است که برای بررسی بیشتر به پزشک متخصص مراجعه کرده و عارضه پیش آمده را بررسی کنید. تمرینات ورزشی سنگین و هرگونه فعالیت خاص مانند دوچرخه‌ سواری و اسب‌ سواری بهتر است تا مدتی کنار گذاشته شوند تا از آسیب های احتمالی جلوگیری نمایید.

البته شما می توانید برای انجام فعالیت های جنسی با پزشک خود مشورت کنید، زیرا با معاینه زخم می توانند زمان مناسب برای شروع فعالیت های معمول را به شما اطلاع دهند.

سن مناسب برای انجام فرآیند ترمیم  واژن

ترمیم-واژن

ترمیم-واژن

زمانی که شخصی برای انجام عمل های زیبایی ناحیه واژینال به متخصصان مراجعه می کند، پیش از آنکه مشکل آنها مورد بررسی قرار بگیرد، متخصصان ابتدا از وضعیت جسمانی و سنی آنها مطلع میشوند تا بتوانند تایم مناسبی را برای انجام فرایند ترمیم واژن در نظر بگیرند.

لازم است بدانید که متخصصان برای ترمیم واژن تاکید دارند که فرد باید سن بلوغ را گذرانده باشد، زیرا پیش از آن رشد آنها کامل نشده و ممکن است حتی پس از عمل، آسیب‌ های مختلفی نمایان شود.

البته باید بدانید که ترمیم واژن برای زمانی اتفاق می‌ افتد که نقص های مختلف در واژن نمایان شوند و معمولاً بانوان چنین شرایطی را پس از زایمان های طبیعی تجربه می‌ کنند به همین دلیل متخصصان توصیه می‌ کنند که با عبور از سنین جوانی و پایان دوران بارداری بهترین زمان برای انجام فرآیند های ترمیم واژن خواهد بود.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

پیج اینستاگرام دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال آپارات دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال نماشا دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

———————————————————–

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button