واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی). آیا واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی) عوارض دارد؟ ایا موجب سرطان رحم یا نازایی میشود؟ عوارض و فواید واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی) چیست؟

سوالات متدوالی که همه ما خانم ها قبل از انجام این روش زیبایی به ذهنمان خطور میکند. به دلیل عدم اطلاعات کافی در این زمینه ممکن است ما را دچار اشتباه بکند. در نتیجه برای کسب اطلاعات کافی در زمینه واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی) در این مقاله همراه ما باشید.

روش وایتینگ (سفید سازی)دستگاه تناسلی

در قدم نخست دراین مقاله باید توضیحاتی را در مورد روش وایتینگ لیزری بیان کنیم .تا سوالات افراد متقاضی برای این عمل تا حد زیادی برطرف شود. همانطور که همه ما خانم ها میدانیم ناحیه تناسلی بعد از دوره از زندگی تیره شده یا حالت و شکل آن تغییر میکند.

این مشکل به خودی خود ممکن است اعتماد به نفس بانوان را از بین برده و همین کاهش اعتماد به نفس ممکن است. باعث کاهش تمایل به رابطه جنسی و سرد شدن خانم ها شود. در نتیجه این روند احتمال اسیب رسیدن به زندگی زناشویی در پی است.

برای رفع این تیرگی راه های مختلفی وجود دارد. البته ذکر این نکته ضروری است که این روش ها به وجود آمده. در سال های قبل دائمی نبوده و حتی ممکن است. مشکلات پوستی را به وجود آورد. یکی از همین روش ها که عوارض پوستی را به همراه داشته است.

در طی سالیان متوالی روش استفاده از مواد شیمیایی موضعی  برای روشن سازی مقعد و واژن بود. این روش نه تنها کوتاه مدت و موقت بوده. برای افراد بلکه به دلیل حساس بودن پوست ناحیه تناسلی عوارض زیادی را در بر داشته است.

درنتیجه زمانی که شما برای سفید کردن ناحیه تناسلی نزد پزشک متخصص مراجعه فرمایید.این راه را اصلا پیشنهاد نکرده بلکه ممکن است راه وایتینگ لیزری را تجویز کند. که در ادامه این مقاله به بررسی و نقد این روش میپردازیم.

مطالعه بیشتر  زایمان سزارین

ذکر این نکته درباره پوست واژن الزامی است که ممکن است. بعضی از بانوان به دلیل پوست تیره خود که به صورت ارثی است درافراد دارای رنگدانه های تیره باشند. که روش وایتینگ درصدی کمی روی ان ها تاثیر میگذارد. و یا ممکن است اصلا تاثیری نداشته باشد یا اگر تاثیر خود را بگذارد. بعد از زایمان یا در دوره میانسالی دوباره رنگدانه ها اثر خود را گذاشته و تشدید میشود.

علت های تیره شدن واژن

حال که توضیحات لازم در باره سفید سازی واژن بیان کردیم. باید توضیح دهیم که چرا ناحیه تناسلی بانوان به مرور زمان و با فرارسیدن دوره میانسالی رنگ تیره به خود خواهد گرفت.

 1. عوامل ژنتیکی: سیاه شدن واژن بستگی به ژن هایی که فرد به ارث می برد، دارد. عوامل ژنتیکی مهمترین علت سیاه شدن پوست آلت تناسلی در خانمهاست.
 2. تغییرات و اختلالات هورمونی: این امر میتواند براثر مصرف بعضی داروهای خاص رخ دهد.
 3. رطوبت و تعریق: پوشیده بودن این ناحیه از بدن باعث عدم رسیدن هوای تازه، تجمع رطوبت و عرق در این ناحیه میشود که منجر به تغییر رنگ پوست می گردد.
 4. پیاده روی و راه رفتن زیاد: این امر باعث سایش مداوم پوست به همدیگر می شود که منجر به تغییر رنگ پوست می شود.
 5. استفاده مکرر از پودر تالک: : تالک در بسیاری از صنایع مانند مواد آرایشی، لوسیون‌ها و پودرهای مخصوص بدن (حتی پودرهای بچه) استفاده می‌شود.
 6. اختلال در غدد فوق کلیوی : غدد فوق کلیوی یا غده‌های آدرنال(Adrenal) یک جفت غده درون‌ریز هستند که هر کدام بر روی کلیه‌ها قرار دارند .
 7. برخی بیماری ها: از جمله سرطان معده، بیماری کوشینگ، بیماری آکرومگالی، سندروم تخمدان پلی کیستیک، اختلالات پوستی و کبدی و کم کاری یا پر کاری تیروئید.
 8. عفونتهای پوستی و قارچهای ناحیه واژن
 9. استفاده مکرر از تیغ یا ژیلت یا استفاده از تیغ یا ژیلت کهنه
 10. کمبود بعضی ویتامین ها و مواد معدنی در بدن
 11. تولید زیاد ملاتونین در واژن
 12. بالارفتن سن
 13. بارداری
 14. چاقی
 15. پوشیدن لباس تنگ و لباس زیر ساخته شده از مواد مصنوعی

شرایط استفاده عمل وایتینگ برای افراد

بعد از بررسی عواملی که باعث تیرگی واژن بانوان میشود. حال باید بیان کنیم که این روش مناسب برای چه کسانی بوده و چه کسانی نمیتوانند این روش را انجام دهند به دلایل خاص .

 1. همانطور که به طور کلی در بالا بیان کردیم برخی از افرادی که دارای پوست تیره و رنگدانه های تیره هستند. که این یک امرژنتیکی بوده نمیتوانند این عمل را انجام دهند.
 2. افرادی که مبتلابه لوپوس، پسوریازیس، تبخال و یا زگیل‌های تناسلی هستند. نمی‌توانند به‌طور مؤثر به نتایج مطلوب دست یابند.
واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

کاندید های عمل وایتینگ

در مقابل افرادی که کاندید انجام عمل وایتینگ هستند در زیر نام برده شده اند:

 1. برخلاف بلیچینگ شیمیایی، افراد با داشتن بیماری‌های بی‌خطر (باکتری‌های خفیف) می‌توانند از این درمان استفاده کنند،
 2. کسانی که به علت تیرگی واژن در برقراری رابطه جنسی احساس شرم  دارند.
 3. زنانی که از ظاهر بدن خود ناراضی هستند و از آن خجالت کشیده و اعتماد به نفسشان پایین است.
 4. زنانی که از تیرگی هورمونی پوستشان، زخم‌های پس از زایمان و کشیدگی پوست و تغییر رنگ درنتیجه پیری، رنج می‌برند.
 5. کسانی که پس از بین بردن موهای زائد واژن، با پوستی تیره در زیر آن مواجه می‌شوند.
مطالعه بیشتر  ابدومینوپلاستی

راهکارهای سفید کردن واژن

در ادامه این مقاله باید بیان کنیم که چه روش هایی برای سفید کردن واژن به کار گرفته میشود و کدام از این روش ها دائمی بوده و عوارض آن ها چیست؟

 1. سفید کردن ناحیه تناسلی با صابون: منظور از صابون، صابون های معمولی نیست بلکه  این صابون ها حاوی مواد شیمیایی هستند که باعث به هم خوردن تعادل pH واژن می شود. بر خلاف تصور عموم که احساس میکنند این صابون ها باعث روشن سازی ناحیه تناسلی میشود کاملا در اشتباه بوده بلکه در طی زمان مصرف باعث تیرگی بیشتر واژن می شود.
 2. سفید کردن ناحیه تناسلی با کرم های موضعی شیمیایی یا گیاهی: این کرم ها هم مانند صابون های سفید کننده نه تنها عوارض دارد بلکه بسیار کوتاه مدت بوده و به دلیل حساس بودن پوست نواحی تناسلی التهاب های پوستی و بیماری های پوستی بدی را ممکن است برای افراد به همراه داشته باشد. بسياری از این كرم ها و محلول های روشن كننده دارای ماده سرطانزای هيدروكينون است و اصلا توصيه نمی شوند.
 3. سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر: هر یک از روش هایی که در بالا ذکر کردیم مزایا و معایب خود را دارد. مزایای آن ها تنها کم هزینه بودن آن ها نسبت به لیزر است. اما این کم هزینه بودن اصلا به ریسک استفاده از این محصولات نمی ارزد. در نتیجه بهتر است برای سفید کردن واژن خود از راه های بی خطر و بدون عوارض استفاده کنید. تا با به دست آوردن نتایج مطلوب انگیزه بیشتری را پیدا کنید.یکی از همین روش های دائمی و بی خطر لیزر است.  که به دلیل اثرگذاری بسیار بالا و نتیجه ی عالی که در زمان کوتاه در پی دارد روز به روز به طرفدرارن آن افزوده میشود.
مطالعه بیشتر  مراقبت های دوران بلوغ

نحوه انجام سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر سریع می باشد و در حداکثر زمان 30 دقیقه انجام می شود. قبل از شروع کار متخصص روی موضع را آغشته به کرم بی حس کننده می کند. تا بیمار متوجه هیچ دردی نشود. سپس اشعه ای بی خطر را به دستگاه تناسلی می تاباند. این اشعه رنگدانه های پوستی به نام ملانین را از بین می برد و باعث رفع تیرگی واژن می شود.

مزایای شفاف سازی واژن با لیزر

 1. روشی غیرتهاجمی و بدون درد و خونریزی است.
 2. مدت زمان لیزردرمانی بسیار کوتاه است.
 3. نتایج اثربخش و سریع دارد.
 4. اثر لیزردرمانی طولانی مدت است علاوه بر رفع تیرگی باعث جوان سازی و شادابی پوست واژن میشود.
 5. نیاز به بستری و همراه ندارد و بعد از لیزر میتوانید به امور روزمره خود بپردازید
 6. در یک الی سه جلسه به نتیجه دلخواه دست می یابید

بهترین متخصص زنان و زیبایی

پس اگر شما هم جز دسته از افرادی هستید که از مشکل تیرگی پوست ناحیه واژن رنج میبرید و قصد استفاده از لیزر درمانی دارید میتوانید به دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی مراجعه کرده. ایشان دارای گواهینامه از دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده. و مطب ایشان واقع در میرداماد تهران است. برای دریافت مشاوره و نوبت دهی میتوانید به سایت ایشان مراجعه کرده. و به صورت آن لاین یا حضوری نوبت بگیرید.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

پیج اینستاگرام دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال آپارات دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال نماشا دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

———————————————————–

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button