واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی). آیا واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی) عوارض دارد؟ ایا موجب سرطان رحم یا نازایی میشود؟ عوارض و فواید واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی) چیست؟

سوالات متدوالی که همه ما خانم ها قبل از انجام این روش زیبایی به ذهنمان خطور میکند. به دلیل عدم اطلاعات کافی در این زمینه ممکن است ما را دچار اشتباه بکند. در نتیجه برای کسب اطلاعات کافی در زمینه واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی) در این مقاله همراه ما باشید.

روش وایتینگ (سفید سازی)دستگاه تناسلی

در قدم نخست دراین مقاله باید توضیحاتی را در مورد روش وایتینگ لیزری بیان کنیم .تا سوالات افراد متقاضی برای این عمل تا حد زیادی برطرف شود.

همانطور که همه ما خانم ها میدانیم ناحیه تناسلی بعد از دوره از زندگی تیره شده یا حالت و شکل آن تغییر میکند.

این مشکل به خودی خود ممکن است اعتماد به نفس بانوان را از بین برده و همین کاهش اعتماد به نفس ممکن است.

باعث کاهش تمایل به رابطه جنسی و سرد شدن خانم ها شود. در نتیجه این روند احتمال اسیب رسیدن به زندگی زناشویی در پی است.

برای رفع این تیرگی راه های مختلفی وجود دارد. البته ذکر این نکته ضروری است که این روش ها به وجود آمده.

در سال های قبل دائمی نبوده و حتی ممکن است. مشکلات پوستی را به وجود آورد. یکی از همین روش ها که عوارض پوستی را به همراه داشته است.

در طی سالیان متوالی روش استفاده از مواد شیمیایی موضعی  برای روشن سازی مقعد و واژن بود. این روش نه تنها کوتاه مدت و موقت بوده. برای افراد بلکه به دلیل حساس بودن پوست ناحیه تناسلی عوارض زیادی را در بر داشته است.

درنتیجه زمانی که شما برای سفید کردن ناحیه تناسلی نزد پزشک متخصص مراجعه فرمایید.این راه را اصلا پیشنهاد نکرده بلکه ممکن است راه وایتینگ لیزری را تجویز کند. که در ادامه این مقاله به بررسی و نقد این روش میپردازیم.

ذکر این نکته درباره پوست واژن الزامی است که ممکن است. بعضی از بانوان به دلیل پوست تیره خود که به صورت ارثی است درافراد دارای رنگدانه های تیره باشند. که روش وایتینگ درصدی کمی روی ان ها تاثیر میگذارد.

و یا ممکن است اصلا تاثیری نداشته باشد یا اگر تاثیر خود را بگذارد. بعد از زایمان یا در دوره میانسالی دوباره رنگدانه ها اثر خود را گذاشته و تشدید میشود.

علت های تیره شدن واژن

حال که توضیحات لازم در باره سفید سازی واژن بیان کردیم. باید توضیح دهیم که چرا ناحیه تناسلی بانوان به مرور زمان و با فرارسیدن دوره میانسالی رنگ تیره به خود خواهد گرفت.

 1. عوامل ژنتیکی: سیاه شدن واژن بستگی به ژن هایی که فرد به ارث می برد، دارد. عوامل ژنتیکی مهمترین علت سیاه شدن پوست آلت تناسلی در خانمهاست.
 2. تغییرات و اختلالات هورمونی: این امر میتواند براثر مصرف بعضی داروهای خاص رخ دهد.
 3. رطوبت و تعریق: پوشیده بودن این ناحیه از بدن باعث عدم رسیدن هوای تازه، تجمع رطوبت و عرق در این ناحیه میشود که منجر به تغییر رنگ پوست می گردد.
 4. پیاده روی و راه رفتن زیاد: این امر باعث سایش مداوم پوست به همدیگر می شود که منجر به تغییر رنگ پوست می شود.
 5. استفاده مکرر از پودر تالک: : تالک در بسیاری از صنایع مانند مواد آرایشی، لوسیون‌ها و پودرهای مخصوص بدن (حتی پودرهای بچه) استفاده می‌شود.
 6. اختلال در غدد فوق کلیوی : غدد فوق کلیوی یا غده‌های آدرنال(Adrenal) یک جفت غده درون‌ریز هستند که هر کدام بر روی کلیه‌ها قرار دارند .
 7. برخی بیماری ها: از جمله سرطان معده، بیماری کوشینگ، بیماری آکرومگالی، سندروم تخمدان پلی کیستیک، اختلالات پوستی و کبدی و کم کاری یا پر کاری تیروئید.
 8. عفونتهای پوستی و قارچهای ناحیه واژن
 9. استفاده مکرر از تیغ یا ژیلت یا استفاده از تیغ یا ژیلت کهنه
 10. کمبود بعضی ویتامین ها و مواد معدنی در بدن
 11. تولید زیاد ملاتونین در واژن
 12. بالارفتن سن
 13. بارداری
 14. چاقی
 15. پوشیدن لباس تنگ و لباس زیر ساخته شده از مواد مصنوعی
مطالعه بیشتر  فیبروم رحم

شرایط استفاده عمل وایتینگ برای افراد

بعد از بررسی عواملی که باعث تیرگی واژن بانوان میشود. حال باید بیان کنیم که این روش مناسب برای چه کسانی بوده و چه کسانی نمیتوانند این روش را انجام دهند به دلایل خاص.

 1. همانطور که به طور کلی در بالا بیان کردیم برخی از افرادی که دارای پوست تیره و رنگدانه های تیره هستند. که این یک امرژنتیکی بوده نمیتوانند این عمل را انجام دهند.
 2. افرادی که مبتلابه لوپوس، پسوریازیس، تبخال و یا زگیل‌های تناسلی هستند. نمی‌توانند به‌طور مؤثر به نتایج مطلوب دست یابند.
واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

واژینال وایتینگ لیزری(سفیدی)

کاندید های عمل وایتینگ

در مقابل افرادی که کاندید انجام عمل وایتینگ هستند در زیر نام برده شده اند:

 1. برخلاف بلیچینگ شیمیایی، افراد با داشتن بیماری‌های بی‌خطر (باکتری‌های خفیف) می‌توانند از این درمان استفاده کنند،
 2. کسانی که به علت تیرگی واژن در برقراری رابطه جنسی احساس شرم  دارند.
 3. زنانی که از ظاهر بدن خود ناراضی هستند و از آن خجالت کشیده و اعتماد به نفسشان پایین است.
 4. زنانی که از تیرگی هورمونی پوستشان، زخم‌های پس از زایمان و کشیدگی پوست و تغییر رنگ درنتیجه پیری، رنج می‌برند.
 5. کسانی که پس از بین بردن موهای زائد واژن، با پوستی تیره در زیر آن مواجه می‌شوند.

راهکارهای سفید کردن واژن

در ادامه این مقاله باید بیان کنیم که چه روش هایی برای سفید کردن واژن به کار گرفته میشود و کدام از این روش ها دائمی بوده و عوارض آن ها چیست؟

 1. سفید کردن ناحیه تناسلی با صابون: منظور از صابون، صابون های معمولی نیست بلکه  این صابون ها حاوی مواد شیمیایی هستند که باعث به هم خوردن تعادل pH واژن می شود. بر خلاف تصور عموم که احساس میکنند این صابون ها باعث روشن سازی ناحیه تناسلی میشود کاملا در اشتباه بوده بلکه در طی زمان مصرف باعث تیرگی بیشتر واژن می شود.
 2. سفید کردن ناحیه تناسلی با کرم های موضعی شیمیایی یا گیاهی: این کرم ها هم مانند صابون های سفید کننده نه تنها عوارض دارد بلکه بسیار کوتاه مدت بوده و به دلیل حساس بودن پوست نواحی تناسلی التهاب های پوستی و بیماری های پوستی بدی را ممکن است برای افراد به همراه داشته باشد. بسياری از این كرم ها و محلول های روشن كننده دارای ماده سرطانزای هيدروكينون است و اصلا توصيه نمی شوند.
 3. سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر: هر یک از روش هایی که در بالا ذکر کردیم مزایا و معایب خود را دارد. مزایای آن ها تنها کم هزینه بودن آن ها نسبت به لیزر است. اما این کم هزینه بودن اصلا به ریسک استفاده از این محصولات نمی ارزد. در نتیجه بهتر است برای سفید کردن واژن خود از راه های بی خطر و بدون عوارض استفاده کنید. تا با به دست آوردن نتایج مطلوب انگیزه بیشتری را پیدا کنید.یکی از همین روش های دائمی و بی خطر لیزر است.  که به دلیل اثرگذاری بسیار بالا و نتیجه ی عالی که در زمان کوتاه در پی دارد روز به روز به طرفدرارن آن افزوده میشود.

نحوه انجام سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر سریع می باشد و در حداکثر زمان 30 دقیقه انجام می شود. قبل از شروع کار متخصص روی موضع را آغشته به کرم بی حس کننده می کند. تا بیمار متوجه هیچ دردی نشود.

سپس اشعه ای بی خطر را به دستگاه تناسلی می تاباند. این اشعه رنگدانه های پوستی به نام ملانین را از بین می برد و باعث رفع تیرگی واژن می شود.

میزان اثرگذاری روش های مختلف سفید کردن واژن

امروزه بسیاری از بانوان به ویژه افراد جوان تمایل دارند تا هر گونه نقص و آسیب را در نواحی مختلف بدن به طور کامل از بین برده و از زیبایی بخش های مختلف بهره مند شوند.

یکی از حساس ترین نقاط بدن که معمولاً به دلیل عدم نور کافی و یا اصطحکاک پوست با آسیب و تیرگی مواجه میشود ناحیه واژینال است که ممکن است پوست آن به مرور زمان تیره شده و روند کلاژن سازی کند تر شود.

در چنین شرایطی تیرگی واژن بیشتر شده و برای بانوان کمی آزار دهنده خواهد بود.

اما امروزه بسیاری از افراد به دنبال روش های آسان و کم تهاجم هستند تا اقدامات لازم را برای سفید کردن واژن انجام دهند.

در چنین شرایطی متخصصان با توجه به وضعیت جسمانی فرد اقدامات لازم را انجام داده تا بتوانند فرایند سفیدی واژن را با شیوه های درست و اصولی در پیش بگیرند.

مطالعه بیشتر  خشکی واژن و راه های درمان آن چیست؟

اما مسئله مهم این است که این روش ها تا چه حد ماندگاری داشته و آیا انجام آنها برای افراد مقرون به صرفه می باشد یا خیر.

ابتدا باید بدانید علت اصلی تیرگی واژن از نکات مهم به شمار می آید و بر اساس عارضه پیش آمده متخصصان تعیین می کنند که نتیجه مطلوب تا چه حدی ماندگار خواهد بود.

به عنوان مثال اگر تیرگی واژن بر اساس اصطکاک پوست باشد متخصصان با لیزر درمانی، کربوکسی تراپی و یا روش های مشابه می‌ توانند سفیدی واژن را تا حد مطلوب بازگردانند و البته این روش ها ماندگاری بسیار طولانی خواهند داشت و شما می توانید در تعداد جلسات محدود نتیجه مطلوب را دریافت کرده و از ۶ ماه الی ۲ سال از نتیجه مطلوب آن بهره مند خواهید شد.

در پیش گرفتن روش های ساده تر مانند استفاده از کرم‌ های موضعی قطعا دوره درمان طولانی تری خواهد داشت و ممکن است نتیجه ای که مد نظر دارید با درصد خفیف تر اتفاق بیفتد.

این روش نتیجه کوتاه مدتی خواهد داشت و ممکن است نهایتاً تا ۶ ماه اثر مثبت آن باقی بماند.

پس از آن فرد باید دوره درمان را مجددا تکرار کرده که ممکن است کمی خسته کننده و بی فایده نظر برسد و ممکن است در میان راه از انجام این فرآیند منصرف شوید.

لازم به ذکر است که سفید کردن واژن و تاثیر آن بر پوست برای مدت طولانی امکان پذیر می باشد به شرط آنکه با روش های درست و اصولی و تحت نظر متخصصان ماهر انجام شود.

علت به وجود آمدن تیرگی بسیار مهم است و پزشکان با بررسی آن بهترین روش را برای سفیدی واژن پیش روی شما قرار می دهند و به شما توضیح خواهند داد که بر اساس میزان تیرگی به چند جلسه درمان نیاز داشته و میزان اثرگذاری آن تا چه حد است.

همچنین می‌ تواند با ارائه مراقبت‌ های درست مدت ماندگاری آن را نیز افزایش دهند.

همواره به شما توصیه می‌ کنیم که پس از سفید کردن واژن با شیوه های اصولی از پزشک خود بخواهید که مراقبت های درست را به شما آموزش داده تا مدت ماندگاری این روش را طولانی تر نمایید.

با این حال می‌ توانید با صرف هزینه های مناسب و انجام روش های کاربردی نتیجه مطلوب را دریافت کرده و برای مدت بسیار طولانی از نتیجه آن لذت خواهید برد.

میزان ماندگاری وایتنینگ واژن

پیشرفت علم و وجود دستگاه های پیشرفته سبب شده تا عموم افراد بتوانند با اطمینان بیشتر فعالیت های زیبایی را انجام داده و هرگونه آسیب در نواحی مختلف بدن را برطرف سازند.

یکی از روش های پرطرفدار برای بانوان وایتنینگ واژن است اما مسئله پیش روی تمامی افراد این است که آیا این فرآیند ماندگاری مناسبی دارد و انجام آن برای بانوان کاربردی می باشد یا خیر.

قبل از هر چیز باید بدانید که پزشکان و متخصصان نواحی مختلف واژن را بررسی کرده تا متوجه شوند که درصد تیرگی پوست تا چه حد است پس از آن می‌ توانند با اقدامات اصولی هرگونه آسیب پوستی در نواحی واژینال را برطرف کرده و وایتنینگ واژن با دقت و کیفیت مطلوب انجام می پذیرد.

بر اساس میزان تیرگی‌ ها پزشک به شما اعلام خواهد کرد که پس از انجام وایتنینگ واژن درصد روشنی پوست تا چه حد است و آیا نتیجه مطلوب برای شما حاصل میشود یا خیر.

پیش از هر چیز باید بدانید که پزشکان از شما می خواهند که نتیجه معقول و دست یافتن را دنبال کنید و بهتر است که به صورت واقع بینانه با این عمل‌ ها برخورد کرده تا در صورت دریافت نتیجه مطلوب رضایت کامل داشته باشید.

این مسئله بسیار مهم است که وایتنینگ واژن با چه روشی انجام میشود و به دنبال آن نتیجه دریافتی تا چه حد ماندگاری خواهد داشت.

پزشکان و متخصصان بر این باورند که اگر وایتنینگ واژن با روش های اصولی و درست انجام شود و فرد مراقبت های گفته شده توسط پزشک را با جزئیات کامل انجام دهد میزان اثرگذاری وایتنینگ واژن افزایش پیدا کرده و بهترین نتیجه حاصل میشود.

اگر شما بتوانید وایتنینگ واژن را به واسطه پزشکان با تجربه انجام دهید ماندگاری آن تا مدت زیادی ادامه پیدا کرده و در کوتاه مدت نیاز به تکرار فرآیندهای مختلف نخواهید داشت.

مطالعه بیشتر  دلیل ایجاد تنبلی تخمدان چیست؟

چند عامل بسیار مهم بر وایتنینگ واژن اثرگذار است که بهتر است به آنها توجه کنید، به عنوان مثال برخی از آسیب ها و بیماری ها مانند سرطان یا اختلالات کبدی و گوارشی می تواند بر نتیجه و ماندگاری وایتنینگ اثرگذار باشد البته برخی از افراد تولید افراطی رنگدانه را تجربه می‌ کنند و گاها چاقی مفرط و یا عفونت واژن عاملی برای کاهش میزان ماندگاری وایتنینگ واژن است.

متخصصان معتقدند که تنبلی تخمدان و کمبود انواع ویتامین در بدن می‌ تواند در نتیجه دریافتی از وایتنینگ واژن تاثیر گذار باشد پس بهتر است که همواره از سلامت خود محافظت کرده و تحت نظر متخصصان فرایند وایتنینگ واژن را انجام دهید.

پزشکان با بررسی‌ های جزئی و تکمیلی متوجه خواهند شد که آیا این فرآیند برای شما مناسب و کارساز است و با چه روش هایی می توانند مدت ماندگاری آن را افزایش دهند.

مزایای شفاف سازی واژن با لیزر

 1. روشی غیرتهاجمی و بدون درد و خونریزی است.
 2. مدت زمان لیزردرمانی بسیار کوتاه است.
 3. نتایج اثربخش و سریع دارد.
 4. اثر لیزردرمانی طولانی مدت است علاوه بر رفع تیرگی باعث جوان سازی و شادابی پوست واژن میشود.
 5. نیاز به بستری و همراه ندارد و بعد از لیزر میتوانید به امور روزمره خود بپردازید
 6. در یک الی سه جلسه به نتیجه دلخواه دست می یابید

هزینه پرداختی بابت وایتنینگ واژن

همانطور که می دانید یکی از روش های اثرگذار و مناسب برای برطرف کردن تیرگی های واژن این است که شما به واسطه دستگاه‌ های مختلف و فرآیندهای درمانی تایید شده این روش‌ ها را انجام داده تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

مسئله مهمی که پیش از انجام وایتنینگ پیش روی عموم متقاضیان قرار دارد پرداخت هزینه‌ هایی است که بابت این فرایند انجام می پذیرد.

عموم پزشکان و متخصصان هزینه های مصوب و مشخص را برای بهبود چنین عوارضی در نظر گرفته و بر اثر افزایش تیرگی ها ممکن است هزینه های مضاعف را برای افراد به همراه آورد.

تعیین هزینه برای وایتنینگ واژن بستگی به میزان تیرگی های سطح پوست فرد دارد.

اگر میزان تیرگی پوست بسیار زیاد باشد متخصصان مجبور میشوند تعداد جلسات وایتنینگ را افزایش داده و به این واسطه فرد مراجعه کننده باید هزینه های بیشتری را برای انجام این فرآیند پرداخت نماید.

پس بهتر است قبل از انجام وایتنینگ واژن حتما با پزشک خود صحبت کرده تا بر اساس میزان آسیب ها بتوانید هزینه پرداختی را تخمین بزنید.

مسئله قابل توجه دیگری که باید بدانید این است که فعالیت های زیبایی در کشور ما هزینه ای آزاد خواهند داشت و مراکز بیمه و خدمات درمانی هیچگونه هزینه ای در این باره تقبل نکرده و مراجعین موظفند که تمامی هزینه ها را در کنار دستمزد پزشک پرداخت نمایند.

فرایندهای زیبایی اگر شامل بخش های درمانی شوند ممکن است هزینه های کمتری را برای افراد به همراه داشته باشد.

چاما برخی از فعالیت ها مانند وایتینگ واژن تماما زیبایی به شمار آمده و هیچگونه هزینه‌ ای از طرف شرکت های بیمه و مراکز درمانی پرداخت نمیشود.

بهتر است پیش از انجام وایتنینگ واژن هزینه‌ ها را برآورد کرده تا بتوانید در صورت تمایل به انجام وایتنینگ واژن هرینه های مربوطه را کنار بگذارید.

با این شرایط می توانید در آرامش بیشتری فرآیند وایتنینگ را انجام داده و نتیجه مناسب با ماندگاری بالا دریافت خواهد شد.

فرآیند وایتینگ با هزینه های بسیار مقبول و قابل پرداخت انجام می پذیرد و تمامی اقشار جامعه می‌ توانند بهای مناسب این فرایند را تامین کرده و به راحتی وایتنینگ واژن را انجام دهند.

به این واسطه بانوان زیبایی جسمانی خود را به دست آورده و بر زندگی زناشویی و شرایط روحی و جسمی آنها اثرات مثبتی خواهد داشت.

بهترین متخصص زنان و زیبایی

پس اگر شما هم جز دسته از افرادی هستید که از مشکل تیرگی پوست ناحیه واژن رنج میبرید و قصد استفاده از لیزر درمانی دارید میتوانید به دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی مراجعه کرده.

ایشان دارای گواهینامه از دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده. و مطب ایشان واقع در میرداماد تهران است.

برای دریافت مشاوره و نوبت دهی میتوانید به سایت ایشان مراجعه کرده. و به صورت آن لاین یا حضوری نوبت بگیرید.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

پیج اینستاگرام دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال آپارات دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال نماشا دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

———————————————————–

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button