سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟ در این مقاله قصد داریم در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک صحبت کنیم و جواب سوالاتی را بدهیم که هر خانمی در زمینه این بیماری با آن مواجه خواهد شد.

سندرم تخمدان پلی کیستیک چه نوع بیماری است؟

اولین سوالی که در خانم ها و بیشتر در نوجوانان و جوانان به وجود می آید این است که سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟ بر اساس تحقیقات و یافته های پزشکان و متخصصان زنان و زایمان و نازایی سندرم تخمدان پلی کیستیک یا (PCO) یا تنبلی تخمدان بیماری است که تنها در بانوان به وجود می آید. یک بیماری تک جنسیتی است.

علت به وجود آمدن سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

ایجاد تنبلی تخمدان در بانوان به دلیل عدم تخمک گذاری است. این بیماری یک سری علائم مستعد کننده به همراه دارد همانند:

 1. چاقی
 2. استرس

عوارض سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

تنبلی تخمدان یا سندرم تخمدان پلی کیستیک همانند هر بیماری دیگر دارای یک سری عوارض است. اگر به موقع این بیماری تشخیص داده شود و بیمار تحت نظر پزشک و متخصص زنان مورد درمان قرار بگیرد. با روش مناسب میتواند این بیماری را پشت سر بگذارد جای نگرانی وجود ندارد. عوارض این بیماری شامل موارد زیر است:

 • ناباروری
 • آندومتر: میتواند منجر به سرطان آندومتر، دیابت و افزایش فشار خون شود.
 • اختلالات در خونریزی
 • تاخیر و به عقب انداختن عادت ماهیانه: تاخیر در دوران قاعدگی یکی از مهمترین و شایعترین علائم آن است.
 • افزایش موهای زائد که به عنوان هایپرآنتروژنمی هم شناخته می شود. در واقع هم موهای زائد افزایش پیدا می کند. هم موهای سر ریزش پیدا خواهد کرد.
 • ایجادآکنه،لک و جوش در صورت و نواحی دیگر بدن
سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

درمان های (pco) چیست؟

اگر بخواهیم به صورت کلی راه های درمان این بیماری را توضیح دهیم باید اینگونه بیان کنیم: در هر فرد بسته به نظر و تشخیص پزشک و سیستم بدنی شخص بیمار راه های متفاوتی ارائه می شود.

 1. یکی از راه های درمان برای افراد چاقی که مبتلا به این بیماری شده اند این است که دکتر به آن ها توصیه میکند تا لاغر شوند. یعنی لایف استایل خود و سبک زندگیشان را تغییر دهند.
 2. راه دوم درمان استفاده از قرص های هورمونی است. در واقع باید این هورمون های مردانه ثابت نگه داشته شود. هورمون های مردانه در واقع باعث ایجاد برخی از علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک خواهد شد. علائمی مانند : ایجاد موهای زائد، چرب شدن پوست و… عوامل دیگر.
 3. درمان دیگر که وابسته به مصرف قرص های هورمونی است درمان علائم مردانه است. یعنی درمان های ضد آنتروژنمی مانند: تقویت موها ی سر، از بین رفتن موهای زائد در نواحی بدن و… .
 4. همچنین درمان آکنه و لک های صورت
مطالعه بیشتر  کاربردهای پی آرپی چیست ؟

بهترین دکتر زنان و زایمان در شمال تهران

اگر بانوان این علائم را در خود شناسایی کردند باید تحت نظر دکتر زنان قرار بگیرند. بعد از انجام معاینات لازم توسط پزشک، با انتخاب بهترین و موثرترین راه مورد درمان قرار بگیرند تا بتوانند این بیماری را در کمترین زمان لازم رفع کنند.

دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی پزشک و متخصص در زمینه زنان و زایمان است. ایشان در زمینه بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک بیماران بسیار راهنمایی کرده. همچنین با ارائه بهترین روش های درمانی این بیماری را در سریعترین زمان ممکن رفع خواهد کرد تا عوارض خطرناکتر همانند ناباروری برای بیماران ایجاد نشود.

برای دریافت نوبت از دکتر محبوبه ماموریان اصفهانی میتوانید به سایت ایشان مراجعه کرده و با شماره تماس های درج شده در این سایت تماس حاصل فرموده و اقدام به نوبت دهی به صورت حضوری یا به صورت آنلاین کنید.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

پیج اینستاگرام دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال آپارات دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

کانال نماشا دکتر محبوبه مأموریان اصفهانی

———————————————————–

مطالب دیگر در زمینه بارداری و تعیین جنسیت در زوجین:

تغذیه مناسب برای داشتن جنین دختر

تغذیه مناسب برای داشتن جنین پسر

تاثیر یوگا در بارداری

ایا تنبلی تخمدان باعث ناباروری میشودبهترین دکتر زنان و زایمان در تهرانبهترین دکتر زنان و زایمان در شمال تهرانبهترین دکتر زنان و زایمان در میرداماددرمان های سندرم تخمدان پلی کیستیک چیستدکتر محبوبه ماموریان اصفهانی در میردامادسندرم تخمدان پلی کیستیک چیستعلت به وجود آمدن سندرم تخمدان پلی کیستیک چیستعوارض سندرم تخمدان پلی کیستیک چیستقرص های مناسب برای رفع تنبلی تخمدان

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button